21 urodziny Najdłuższej Podróży (The Longest Journey)

18 listopada 2020 monttsserat 228

Najdłuższa Podróż (The Longest Journey) absolutnie kultowa przygodówka z niesamowitą historią i pamiętnymi postaciami stworzona Ragnara Tørnquista (pracującego ówcześnie dla Funcom obecnie Red Thread Games) obchodzi dziś swoje 21 urodziny. (i 20 urodziny polskiej wersji).

Grę osadzono w rzeczywistości, w której Ziemia przed tysiącami lat została podzielona na dwa równoległe światy – magiczną Arkadię i technologiczny Stark. Historia rozpoczyna się w roku 2099, w którym poznajemy młodą studentkę malarstwa April Ryan. Dziewczyna niedawno wyprowadziła się z domu i próbuje ułożyć sobie życie na nowo, jednak od jakiegoś czasu nękają ją bardzo plastyczne koszmary. Pewnego dnia miejscowy dziwak – Cortez – opowiada jej historię alternatywnego świata i stawia przed trudnym wyborem w obliczu zbliżającej się zagłady. April może zignorować nowo nabytą wiedzę, lub podjąć najdłuższą podróż swojego życia.

Gra doczekała się dwóch kontynuacji: Dreamfall: The Longest Journey oraz Dreamfall Chapters.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...