3 przygodówki z Xbox Game Pass, na które warto zwrócić uwagę

12 września 2021 Przemo 824

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach gry potrafią być naprawdę drogie; mowa tu zarówno o tytułach pecetowych jak i konsolowych. Na szczęście na rynku istnieje kilka usług subskrypcyjnych, które w zamian za niewielką kwotę każdego miesiąca, zapewniają dostęp do pokaźnej biblioteki gier. Jednym z takich abonamentów jest Xbox Game Pass od Microsoftu. W niniejszym tekście przyjrzymy się trzem przygodówkom, które warto ograć, posiadając tę subskrypcję. Ograniczenie się do trzech tytułów nie było łatwe, ale mimo wszystko nam się udało.

Warte uwagi przygodówki z XGP

Xbox Game Pass cieszy się stale rosnącą popularnością, czemu zresztą trudno się dziwić. Usługa Amerykanów w najwyższym wydaniu Ultimate kosztuje tylko 55 zł miesięcznie, choć można jeszcze taniej, korzystając ze sposobów na tani Game Pass dostępnych w internecie. Obecnie w subskrypcji znajduje się ponad 500 gier na PC, konsole i w chmurze, więc nie da się ukryć, że to naprawdę opłacalna usługa. Darujmy sobie jednak dalszy wstęp i przejdźmy do 3 najciekawszych przygodówek, które są dostępne w XGP. Ich lista rozpoczyna się poniżej.

1. Myst (2021)

Myst to remake kultowej przygodówki z 1995 roku. Akcja gry rozgrywa się na tajemniczej, pełnej sekretów wyspie. Wraz z postępami w rozgrywce natrafiamy na stare księgi, umożliwiające przemieszczanie się pomiędzy różnymi światami. Im dalej, tym więcej dowiadujemy się o wspomnianej wyspie, poznając jej historię. Motywem przewodnim Myst jest przede wszystkim eksploracja różnorodnych terenów.

2. What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch porusza temat, jakim jest przemijanie. Wcielamy się tu w postać tytułowej Edith i eksplorujemy posiadłość Finchów, poznając historię rodu oraz szukając odpowiedzi na pytanie, dlaczego jesteśmy ostatnim żyjącym członkiem rodziny. Podczas zabawy prześledzimy losy wielu postaci w ostatnim dniu ich życia. Gra potrafi skłonić do refleksji, więc jeśli szukacie emocjonującej przygody, to What Remains of Edith Finch zdecydowanie jest dla was.

3. The Outer Worlds

The Outer Worlds jest przygodową grą RPG, którą wielu fanów gatunku określa mianem „Fallouta w kosmosie”. Akcja opowieści rozgrywa się w odległej przyszłości, w czasach, kiedy ludzkość już dawno skolonizowała kosmos. Głównym bohaterem jest tu pasażer jednego ze statków, który budzi się po wielu latach hibernacji dzięki pomocy pewnego naukowca. Jego zadaniem jest pomóc uczonemu w wybudzeniu pozostałych kolonistów, choć z drugiej strony wcale nie trzeba tego robić, bo gra zapewnia dużą dowolność – możemy np. opowiedzieć się za „drugą stroną barykady”.

Podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o nasze propozycje ciekawych przygodówek z Xbox Game Pass. Nie da się ukryć, że wyglądają naprawdę ciekawie. Oczywiście w ofercie abonamentu Microsoftu jest znacznie więcej gier z tego gatunku, ale omówienie ich wszystkich zajęłoby całą wieczność. Mówiąc prościej: fani przygodówek, którzy zdecydują się postawić na Xbox Game Pass, raczej nie poczują się zawiedzeni.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...