Intro Memento Mori 2

30 marca 2012 Urszula 125

Prace nad nową częścią Memento Mori powoli dobiegają końca. W związku z tym Centauri Production, w celu zaostrzenia apetytu fanom przygodówek, opublikowało niemal dwuminutowy filmik będący wstępem do przygody.

Miodowy miesiąc Maxa i Lary, bohaterów pierwszej części gry, przerywa informacja o włamaniu do muzeum w Kapsztadzie. W wyniku pościgu za włamywaczami, dochodzi do tragicznego wypadku. Udaje się wydobyć jedynie ciało włamywacza – ciała Maxa nie odnaleziono i uznany zostaje za zmarłego. Lara wraca do pracy w Interpolu. Dowody zgromadzone podczas jednego z jej śledztw pozwalają przypuszczać, że Max jednak żyje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tJBnEWxwnd8[/youtube]

 

Opublikowany materiał filmowy to fragment intro gry. Co prawda nie zdradza on nowych szczegółów dotyczących fabuły, ale pozwala poczuć posępny i niepokojący klimat drugiej części Memento Mori. Piosenka, stworzona specjalnie na potrzeby gry, którą słychać w filmie, nosi tytuł „Go See Tonight” i jest wykonywana przez Jill MacDonald.

Gra ma mieć swoją premierę w drugim kwartale 2012 roku w Niemczech. Póki co nic nie wiadomo o angielskojęzycznej premierze. W Polsce nigdy nie wydano pierwszej części gry, więc trudno przewidzieć, czy Memento Mori 2 pojawi się w naszych sklepach. Mimo wszystko trzymamy kciuki!

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...

1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.