Intro Memento Mori 2

30 marca 2012 Urszula 98

Prace nad nową częścią Memento Mori powoli dobiegają końca. W związku z tym Centauri Production, w celu zaostrzenia apetytu fanom przygodówek, opublikowało niemal dwuminutowy filmik będący wstępem do przygody.

Miodowy miesiąc Maxa i Lary, bohaterów pierwszej części gry, przerywa informacja o włamaniu do muzeum w Kapsztadzie. W wyniku pościgu za włamywaczami, dochodzi do tragicznego wypadku. Udaje się wydobyć jedynie ciało włamywacza – ciała Maxa nie odnaleziono i uznany zostaje za zmarłego. Lara wraca do pracy w Interpolu. Dowody zgromadzone podczas jednego z jej śledztw pozwalają przypuszczać, że Max jednak żyje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tJBnEWxwnd8[/youtube]

 

Opublikowany materiał filmowy to fragment intro gry. Co prawda nie zdradza on nowych szczegółów dotyczących fabuły, ale pozwala poczuć posępny i niepokojący klimat drugiej części Memento Mori. Piosenka, stworzona specjalnie na potrzeby gry, którą słychać w filmie, nosi tytuł „Go See Tonight” i jest wykonywana przez Jill MacDonald.

Gra ma mieć swoją premierę w drugim kwartale 2012 roku w Niemczech. Póki co nic nie wiadomo o angielskojęzycznej premierze. W Polsce nigdy nie wydano pierwszej części gry, więc trudno przewidzieć, czy Memento Mori 2 pojawi się w naszych sklepach. Mimo wszystko trzymamy kciuki!

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...

25 października 2022

Posiada ktoś płytę CD z CyberMychy 1/2006 i byłby w stanie udostępnić znajdującego się na niej patcha eliminującego błąd, który uniemożliwia przejście Dzieci Egiptu? Informację...