Sherlock Holmes Consulting Detective na Kickstarterze

30 marca 2012 Urszula 130

Na fali sukcesu Double Fine Adventure na Kickstarterze, coraz więcej autorów „starych, zapomnianych” tytułów sięga do tej platformy, szukając finansowania bezpośrednio u fanów. Tak też jest w tym przypadku (choć pod względem popularności do Tima Schafera i spółki im daleko) – Sherlock Holmes Consulting Detective, 9 przygodówek FMV (czyli opartych na scenach nagranych z udziałem aktorów) opowiadających o różnych śledztwach słynnego detektywa, każda mająca ponad pół godziny wstawek filmowych.
Gry wyszły na początku lat 90-tych, teraz mają dostać odświeżoną szatę graficzną i filmy w wersji HD.

Za minimalne 9$ dostaniemy wszystkie gry w wersjach na PC i Mac, a zależnie od tego ile więcej dorzucimy, dostajemy różne bonusy – wersje na urządzenia mobilne, ścieżkę dźwiękową, nasze imię w „napisach końcowych” z odpowiednim tytułem, replikę London Timesa z 1889 r., możliwość napisania artykułu do gazety w grze, bycie postacią w grze itd. W planach jest też dodanie wersji pudełkowej.

Sherlock Holmes Consulting Detective

W jednej z wiadomości (Update #1: How does the game work?) opisano na czym dokładnie polega gra – przeglądamy gazety, notatki, odwiedzamy różne miejsca, przesłuchujemy świadków/podejrzanych itp., aż uzyskamy wystarczająco dużo informacji, po czym stajemy przed sędzią i opowiadamy co i jak.

Sherlock Holmes Consulting Detective

Autorem projektu jest David Marsh, jeden z autorów zarówno tych gier, jak i tzw. MacVentures, jednych z pierwszych graficznych przygodówek. Do nich wszystkich odzyskał niedawno prawa, i zależnie od tego jak pójdzie Kickstarter Sherlocka, je również ma zamiar odnowić technicznie i wydać na współczesne systemy. Poza tym mają powstać kontynuacje (np. Shadowgate 2), których projekty też się odnalazły.

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...