A Song for Viggo na Kickstarterze

2 czerwca 2014 adventurka 38

[youtube]http://youtu.be/D2ZyhPoG8w8[/youtube]

Niedawno ruszyła na Kickstarterze kampania nowego point-and-clicka, zatytułowanego A Song for Viggo. Autorem projektu jest Szwed, Simon Karlsson. Zakończenie zbiórki jest planowane na 29 czerwca, a twórca liczy na co najmniej 20 tysięcy dolarów. Gra może się ukazać w połowie 2015 roku (PC, Mac) po angielsku i francusku. A Song for Viggo walczy o swoją szansę również na Steam Greenlight.

Gra nie zapowiada się na klasyczną przygodówkę z inwentarzem i zagadkami, a raczej na symulację codziennego życia, gdy po wielkiej tragedii trzeba uładzić wszystko wokół na nowo, załatwiać prozaiczne sprawy i dokonywać pozornie mało znaczących wyborów. Jej głównym bohaterem jest ojciec, który przypadkowo spowodował śmierć swojego syna. Teraz musi zorganizować pogrzeb i zadbać o normalne życie dla córki, uporać się z depresją żony i własnym poczuciem winy.

A Song for Viggo ma interesującą scenografię, w całości przygotowaną z papieru. Ulice miasta, wnętrza budynków, każdy element jest ręcznie wycinany i klejony, a całe sceny są filmowane. Rozgrywce towarzyszy muzyka fortepianowa.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...