A Song for Viggo na Kickstarterze

2 czerwca 2014 adventurka 29

[youtube]http://youtu.be/D2ZyhPoG8w8[/youtube]

Niedawno ruszyła na Kickstarterze kampania nowego point-and-clicka, zatytułowanego A Song for Viggo. Autorem projektu jest Szwed, Simon Karlsson. Zakończenie zbiórki jest planowane na 29 czerwca, a twórca liczy na co najmniej 20 tysięcy dolarów. Gra może się ukazać w połowie 2015 roku (PC, Mac) po angielsku i francusku. A Song for Viggo walczy o swoją szansę również na Steam Greenlight.

Gra nie zapowiada się na klasyczną przygodówkę z inwentarzem i zagadkami, a raczej na symulację codziennego życia, gdy po wielkiej tragedii trzeba uładzić wszystko wokół na nowo, załatwiać prozaiczne sprawy i dokonywać pozornie mało znaczących wyborów. Jej głównym bohaterem jest ojciec, który przypadkowo spowodował śmierć swojego syna. Teraz musi zorganizować pogrzeb i zadbać o normalne życie dla córki, uporać się z depresją żony i własnym poczuciem winy.

A Song for Viggo ma interesującą scenografię, w całości przygotowaną z papieru. Ulice miasta, wnętrza budynków, każdy element jest ręcznie wycinany i klejony, a całe sceny są filmowane. Rozgrywce towarzyszy muzyka fortepianowa.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...