A Vampyre Story ponownie w sprzedaży

19 grudnia 2020 Przemo 394

W ofertach platform dystrybucji cyfrowej po raz pierwszy pojawiła się produkcja A Vampyre Story. Wydana dokładnie 12 lat temu klasyczna przygodówka point and click stworzona została przez Billa Tillera – jednego z głównych artystów LucasArts, odpowiedzialnego m.in. za The Curse of Monkey Island.

Do tej pory gra dostępna była  jedynie w wydaniu fizycznym. W Polsce dystrybuowana przez firmę Cenega swoją premierę miała pod koniec lutego 2009 roku. Bill Tiller planował, aby AVS był trylogią. Jednak z powodu niezbyt dużego zainteresowania produkcją oraz nieporozumieniami z firmą Crimson Cow (światowym wydawcą gry) kolejne części nigdy nie ujrzały światła dziennego. Druga odsłona zatytułowana A Bat’s Tale doczekała się jedynie kilku szkiców koncepcyjnych oraz grafik.

Producent nie dawał za wygraną i zapowiedział poboczny projekt A Vampyre Story: Year One.  W 2013 roku na fali popularności crowdfundingiem, ruszyła kampania na Kickstarterze, która ostatecznie zakończyła się porażką. Udało się zebrać niespełna 39% zakładanej kwoty. Pomysł na kontynuację przygód Mony i Froderica został odłożony na półkę. W międzyczasie pojawiły się pomysłu o stworzeniu komiksów lub innych form opowiedzenia historii tych bohaterów.

W maju 2019 roku Tiller poinformował na profilu FB gry o odzyskaniu pełnych praw do marki oraz obmyślaniu strategii na powstanie ewentualnych kolejnych produkcji (w jakiejkolwiek formie). Od tego czasu brakuje kolejnych doniesień, a sam artysta wziął udział w pracach nad grą planoszową The Shivers.

A Vampyre Story została osadzona w ponurej krainie Draxsylvania, opowiada historię utalentowanej śpiewaczki operowej Mony De Lafitte, uwięzionej przez wampira Barona Shrowdy’ego von Kiefera. Grę można zakupić na gog.com w promocyjnej cenie 18,00 zł (-80%) oraz na Steam w zaporowej kwocie 89,99 zł. Wydana przez firmę Strategy First, dostępna jedynie w wersji angielskiej.

Obejrzyj naszą analizę gry:

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...