A Vampyre Story ponownie w sprzedaży

19 grudnia 2020 Przemo 357

W ofertach platform dystrybucji cyfrowej po raz pierwszy pojawiła się produkcja A Vampyre Story. Wydana dokładnie 12 lat temu klasyczna przygodówka point and click stworzona została przez Billa Tillera – jednego z głównych artystów LucasArts, odpowiedzialnego m.in. za The Curse of Monkey Island.

Do tej pory gra dostępna była  jedynie w wydaniu fizycznym. W Polsce dystrybuowana przez firmę Cenega swoją premierę miała pod koniec lutego 2009 roku. Bill Tiller planował, aby AVS był trylogią. Jednak z powodu niezbyt dużego zainteresowania produkcją oraz nieporozumieniami z firmą Crimson Cow (światowym wydawcą gry) kolejne części nigdy nie ujrzały światła dziennego. Druga odsłona zatytułowana A Bat’s Tale doczekała się jedynie kilku szkiców koncepcyjnych oraz grafik.

Producent nie dawał za wygraną i zapowiedział poboczny projekt A Vampyre Story: Year One.  W 2013 roku na fali popularności crowdfundingiem, ruszyła kampania na Kickstarterze, która ostatecznie zakończyła się porażką. Udało się zebrać niespełna 39% zakładanej kwoty. Pomysł na kontynuację przygód Mony i Froderica został odłożony na półkę. W międzyczasie pojawiły się pomysłu o stworzeniu komiksów lub innych form opowiedzenia historii tych bohaterów.

W maju 2019 roku Tiller poinformował na profilu FB gry o odzyskaniu pełnych praw do marki oraz obmyślaniu strategii na powstanie ewentualnych kolejnych produkcji (w jakiejkolwiek formie). Od tego czasu brakuje kolejnych doniesień, a sam artysta wziął udział w pracach nad grą planoszową The Shivers.

A Vampyre Story została osadzona w ponurej krainie Draxsylvania, opowiada historię utalentowanej śpiewaczki operowej Mony De Lafitte, uwięzionej przez wampira Barona Shrowdy’ego von Kiefera. Grę można zakupić na gog.com w promocyjnej cenie 18,00 zł (-80%) oraz na Steam w zaporowej kwocie 89,99 zł. Wydana przez firmę Strategy First, dostępna jedynie w wersji angielskiej.

Obejrzyj naszą analizę gry:

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...