Astronauci tworzą The Vanishing of Ethan Carter

8 maja 2013 Marek 30

Logo przygodówki The Vanishing of Ethan Carter

Na początku tego roku polski rynek gier komputerowych obiegła informacja o odejściu ze studia People Can Fly trzech jego założycieli: Adriana Chmielarza, Andrzeja Poznańskiego i Michała Kosieradzkiego. Na szczęście panowie nie porzucili tworzenia gier. Założyli nowe studio – The Astronauts – i zapowiedzieli nowy tytuł: The Vanishing of Ethan Carter.

The Vanishing of Ethan Carter

W grze sterować będziemy detektywem dysponującym niezwykłą, paranormalną zdolnością wizualizacji przebiegu wydarzeń w miejscach zbrodni. Nasz bohater nie będzie polegał wyłącznie na swoich supernaturalnych umiejętnościach. Jak każdy dobry detektyw wykorzysta typowe dla swojego fachu nowoczesne narzędzia. Poznamy go w trakcie pogoni za porywaczami, którzy uprowadzili chłopca – tytułowego Ethana Cartera. Pościg zaprowadzi nas do pięknej doliny, w której znajdziemy zmasakrowane ciało jednego z porywaczy. Wykorzystując detektywistyczne oraz paranormalne zdolności głównego bohatera, odkryjemy tajemnicę doliny oraz poznamy los porwanego chłopca.

[youtube]A4sMtzeVqYc[/youtube]

The Vanishing of Ethan Carter można zaliczyć do gatunku detektywistycznych przygodówek z elementami horroru, jednak sami twórcy podkreślają, że skupiają się bardziej na wykreowaniu wciągającego świata oraz interesującego przeżycia, niż na projektowaniu trudnych zagadek. Adrian Chmielarz zdradza, że podczas tworzenia The Vanishing of Ethan Carter zespół inspirował się opowiadaniami Lovecrafta oraz twórczością Algernona Blackwooda czy M.R. Jamesa.

Elektroniczne wydanie gry zapowiedziane zostało wstępnie na ostatni kwartał tego roku. Trzymamy kciuki i zapraszamy do dyskusji na naszym forum: klik!

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...

1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.