Astronauci tworzą The Vanishing of Ethan Carter

8 maja 2013 Marek 19

Logo przygodówki The Vanishing of Ethan Carter

Na początku tego roku polski rynek gier komputerowych obiegła informacja o odejściu ze studia People Can Fly trzech jego założycieli: Adriana Chmielarza, Andrzeja Poznańskiego i Michała Kosieradzkiego. Na szczęście panowie nie porzucili tworzenia gier. Założyli nowe studio – The Astronauts – i zapowiedzieli nowy tytuł: The Vanishing of Ethan Carter.

The Vanishing of Ethan Carter

W grze sterować będziemy detektywem dysponującym niezwykłą, paranormalną zdolnością wizualizacji przebiegu wydarzeń w miejscach zbrodni. Nasz bohater nie będzie polegał wyłącznie na swoich supernaturalnych umiejętnościach. Jak każdy dobry detektyw wykorzysta typowe dla swojego fachu nowoczesne narzędzia. Poznamy go w trakcie pogoni za porywaczami, którzy uprowadzili chłopca – tytułowego Ethana Cartera. Pościg zaprowadzi nas do pięknej doliny, w której znajdziemy zmasakrowane ciało jednego z porywaczy. Wykorzystując detektywistyczne oraz paranormalne zdolności głównego bohatera, odkryjemy tajemnicę doliny oraz poznamy los porwanego chłopca.

[youtube]A4sMtzeVqYc[/youtube]

The Vanishing of Ethan Carter można zaliczyć do gatunku detektywistycznych przygodówek z elementami horroru, jednak sami twórcy podkreślają, że skupiają się bardziej na wykreowaniu wciągającego świata oraz interesującego przeżycia, niż na projektowaniu trudnych zagadek. Adrian Chmielarz zdradza, że podczas tworzenia The Vanishing of Ethan Carter zespół inspirował się opowiadaniami Lovecrafta oraz twórczością Algernona Blackwooda czy M.R. Jamesa.

Elektroniczne wydanie gry zapowiedziane zostało wstępnie na ostatni kwartał tego roku. Trzymamy kciuki i zapraszamy do dyskusji na naszym forum: klik!

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...

25 października 2022

Posiada ktoś płytę CD z CyberMychy 1/2006 i byłby w stanie udostępnić znajdującego się na niej patcha eliminującego błąd, który uniemożliwia przejście Dzieci Egiptu? Informację...