Bot Colony – innowacyjna przygodówka online

4 września 2013 adventurka 93

Zamiast myszy czy klawiatury – mikrofon?! Jeszcze nie, ale może w przyszłości… Na razie kanadyjski deweloper North Side proponuje porozumiewanie się za pomocą głosu z bohaterami gry. Pomysł dotyczy fantastycznonaukowej przygodówki zatytułowanej Bot Colony.

Fabuła gry jest oparta na powieści Eugene’a Josepha i opowiada o akcji przeprowadzonej w nieodległej przyszłości na wyspie Agrihan w archipelagu Marianów. Tu fikcyjna japońska firma Nakagawa Corporation pracuje nad produkcją i doskonaleniem robotów przeznaczonych do wykorzystania na Marsie. Położenie poligonu ma uchronić badania przed infiltracją ze strony konkurencyjnej koreańskiej spółki. Jednak i tak pewnego dnia z bazy znikają prototypowe chipy. Nakagawa Corporation zwraca się do specjalisty robotyki, by zbadał sprawę. W jego postać wcielamy się w grze.

Bot Colony oferuje eksplorację środowiska w poszukiwaniu wskazówek, ale nie stroni też od scen akcji. Jej innowacyjność polega na tym, że mamy możliwość prowadzenia dialogu z robotami, bohaterami gry, i kontrolowania w ten sposób ich poczynań. Produkcja jest przeznaczona do odtwarzania online i płatna. Obecnie jest dostępny prolog gry, w którym gracz przechodzi trening, a program uczy się jego głosu (koniecznie język angielski). Dwa pierwsze odcinki przechodzą testy alfa. Kolejne części  (planowanych jest łącznie dwanaście) mają się ukazywać co 1 – 2 miesiące. Zobacz temat na forum.

[youtube]http://youtu.be/eIkL2GanQrU[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...