Broken Sword 5 już oficjalnie potwierdzone!

22 września 2012 Urszula 39

Stało się – nastał koniec odliczania zbiórki na Broken Sword the Serpent’s Curse. Twórcy prosili fanów o kwotę 400,000$. Obiecano że co pewien pułap będą kolejne dodatki do gry, proponowali że za:
400,000$ – powstanie gra
500,000$ – dodane zostaną dodatkowe zagadki
650,000$ – otrzymamy egzotyczne lokacje znajdujące się w północnej Afryce oraz na bliskim Wschodzie
700,000$ – jedna osoba, która wpłaciła pieniądze będzie się znajdowała w grze (imię i nazwisko)
800,000$ – jedna osoba, która wpłaciła pieniądze zostanie sąsiadem Nico (będzie widniało imię i nazwisko na drzwiach) oraz twórcy będą mogli spełnić swoje najskrytsze marzenia m.in. wrócą starzy znajomi tj Duane i Pearl Henderson oraz będą dodatkowe easter egg`i i zagadki
1,000,000$ – twórcy będą mieć zielone światło na produkcję Beneath a Steel Sky 2

Oczywiście twórcy dla zachęty dla każdego, kto wpłacił pieniądze dawali pewne bonusy, jakimi były m.in. wersja elektroniczna i pudełkowa gry, koszulka, pendrive z kózką, otwieracz do butelek, notatnik Nico i wiele innych. Na szczególną uwagę zasługuje jeden bonus, mianowicie możliwość spotkania się z twórcami, zjedzenia z nimi obiadu oraz wycieczki po studiu. Jednak za taki przywilej należało zapłacić 10,000$. Jak zapewne się spodziewacie nikt nie dał aż tylu pieniędzy, jednak dwie osoby pokkusiły się i kupiły komplet w kwocie 5,000$.

Przejdźmy jednak do konkretów – dzięki fanom gry, których było przeszło 15,000 udało się zebrać kwotę ponad 800,000$ więc dostaniemy kolejną część jednej z najbardziej kultowych serii w dziejach gier przygodowych z maksymalną ilością dodatków, bonusów, zagadek, itp. Jeśli chodzi o wersję językową to kwestie mówione będą po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku oraz włosku, oczywiście w/w języki będą też formie napisów, ale to co najbardziej zainteresuje nas to fakt, że twórcy zdecydowali się jeszcze na rosyjskie oraz polskie napisy. Premiera przewidziana jest na kwiecień przyszłego roku więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na kolejną przygodę Georga i Nico.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...