Broken Sword 5 już oficjalnie potwierdzone!

22 września 2012 Urszula 47

Stało się – nastał koniec odliczania zbiórki na Broken Sword the Serpent’s Curse. Twórcy prosili fanów o kwotę 400,000$. Obiecano że co pewien pułap będą kolejne dodatki do gry, proponowali że za:
400,000$ – powstanie gra
500,000$ – dodane zostaną dodatkowe zagadki
650,000$ – otrzymamy egzotyczne lokacje znajdujące się w północnej Afryce oraz na bliskim Wschodzie
700,000$ – jedna osoba, która wpłaciła pieniądze będzie się znajdowała w grze (imię i nazwisko)
800,000$ – jedna osoba, która wpłaciła pieniądze zostanie sąsiadem Nico (będzie widniało imię i nazwisko na drzwiach) oraz twórcy będą mogli spełnić swoje najskrytsze marzenia m.in. wrócą starzy znajomi tj Duane i Pearl Henderson oraz będą dodatkowe easter egg`i i zagadki
1,000,000$ – twórcy będą mieć zielone światło na produkcję Beneath a Steel Sky 2

Oczywiście twórcy dla zachęty dla każdego, kto wpłacił pieniądze dawali pewne bonusy, jakimi były m.in. wersja elektroniczna i pudełkowa gry, koszulka, pendrive z kózką, otwieracz do butelek, notatnik Nico i wiele innych. Na szczególną uwagę zasługuje jeden bonus, mianowicie możliwość spotkania się z twórcami, zjedzenia z nimi obiadu oraz wycieczki po studiu. Jednak za taki przywilej należało zapłacić 10,000$. Jak zapewne się spodziewacie nikt nie dał aż tylu pieniędzy, jednak dwie osoby pokkusiły się i kupiły komplet w kwocie 5,000$.

Przejdźmy jednak do konkretów – dzięki fanom gry, których było przeszło 15,000 udało się zebrać kwotę ponad 800,000$ więc dostaniemy kolejną część jednej z najbardziej kultowych serii w dziejach gier przygodowych z maksymalną ilością dodatków, bonusów, zagadek, itp. Jeśli chodzi o wersję językową to kwestie mówione będą po angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku oraz włosku, oczywiście w/w języki będą też formie napisów, ale to co najbardziej zainteresuje nas to fakt, że twórcy zdecydowali się jeszcze na rosyjskie oraz polskie napisy. Premiera przewidziana jest na kwiecień przyszłego roku więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na kolejną przygodę Georga i Nico.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...