Co nowego u twórców Broken Sword?

4 lipca 2012 Urszula 97

Jeszcze w lipcu powinniśmy poznać szczegóły nowej produkcji studia Revolution. Mamy nadzieję, że spełni się marzenie dużej części graczy i ujrzymy po raz kolejny historię Nico i Georga. Jedyną pewną informacją jaką przekazał serwis Edge Online, jest to, że uwzględnając krytykę, jaką odbrał Charles Cecil po dwóch ostatnich częściach sagi, szykuje się ponowny zwrot ku technice 2D.

Z kolei Dave Gibbons, współautor cenionej serii komiksowej 'Watchmen’, zapowiedział w rozmowie z serwisem Eurogamer, że planuje pracować od podstaw z w/w studiem nad stworzeniem nowej, oryginalnej gry przygodowej. Nie zdradzając szczegółów zastrzegł jednak, że nie będzie to historia z Francją, Paryżem czy katakumbami w tle. Prace nad tytułem rozpoczną się wówczas gdy obie strony zakończą swoje bieżące produkcje. Gibbons miał wcześniej duży wkład przy tworzeniu 'Beneath a Steel Sky’, jak również pracował nad grafiką gry i stworzył komiks przy okazji wydania odświeżonej wersji Broken Sword (Director’s Cut).

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...