Darmówka – The Quantum Prisoner

Francuska organizacja CEA stawia sobie za cel popularyzacje nauki i technologii. Aby go osiągnąć, dociera do młodzieży za pośrednictwem różnych form komunikacji i przekazu. W ostatnim czasie zakończyli oni projekt klasycznej gry przygodowej point and click, która została udostępniona za darmo do zagrania przez przeglądarkę internetową. Wbrew pozorom, to dosyć rozbudowana produkcja, dostarczająca zabawy na 10-12 godzin.

The Quantum Prisoner zaoferuje graczowi podróż po całym świecie, aby poznać przyczyny zniknięcia uznanego lekarza Artusa Croppa, który w dziwnych okolicznościach zaginął w latach 60-tych. Wcielając się w młodą i zaradną dziewczynę o imieniu Zoe, odbiorca stanie przed zadaniem rozwiązania ponad 30 różnorodnych zagadek o podłożu naukowym, technicznym lub technologiczny, stykając się m.in. z tematem obsługi akceleratorów cząstek, ogniw paliwowych czy robotyki.

Gra możliwa jest do uruchomienia na PC, Mac oraz urządzeniach mobilnych. Nie wymaga rejestracji ani wyświetlania reklam. Do wyboru język angielski oraz francuski.