Demo czeskiej przygodówki Helga Deep in Trouble

21 września 2013 Marek 76

Helga Deep in TroubleCzeskie niezależne studio Off Studio, znane fanom przygodówek z dwóch darmowych gier: Pięć Magicznych Amuletów oraz Pięć Śmiertelnych Demonów, opublikowało w tym miesiącu demo swojej najnowszej – tym razem komercyjnej – produkcji. Wersja demonstracyjna ma wielkość 138 MB i przeznaczona jest dla komputerów z systemem Windows – zagrać można w języku angielskim lub czeskim. Plik znajdziecie tu: klik.

Helga Deep in Trouble to kontynuacja darmowej, krótkometrażowej przygodówki Pięć Śmiertelnych Demonów (polską wersję językową znajdziecie tutaj: klik). Ponownie wcielimy się w Helgę, szefową studia tworzącego gry komputerowe – a raczej w byłą szefową, ponieważ Helgę ze stanowiska wygryzła blond Magda. Helga oczywiście nie poddaje się łatwo. Postanawia założyć nowe studio i zatrudnić w nim swoich dawnych podwładnych. Twórcy obiecują 6 godzin zabawy wypełnionej dużo ilością dobrego humoru, ręcznie rysowaną grafikę 2D, ciekawe minigry oraz dodatkowy, ukryty rozdział dla uważnych graczy.

Na ścieżkę dźwiękową gry składać się będzie około 20 utworów skomponowanych przez muzyka Davida Leunga Haslama. Możecie posłuchać głównego motywu muzycznego gry poniżej:

Premiera zbliża się wielkimi krokami – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przygody Helgi zagramy jeszcze w tym miesiącu. Gra dystrybuowana będzie elektronicznie, a jej cena wyniesie około 5 dolarów. Dostępna będzie wersja na komputery osobiste z systemem Windows oraz na urządzenia z systemem iOS. Choć na stronie twórców nie ma informacji na temat polskiej wersji, to wiemy, że trwają nad nią prace – zajmuje się tym Paweł Krzemień, któremu zawdzięczamy polskie wersje poprzednich przygodówek Off Studio.

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.