Dream Chamber premiera 24 października

26 października 2013 Urszula 61

dream_chamberFrancuskie studio Micro?ds / Anuman Interactive (Post Mortem, Syberia, Still Life oraz seria Draculi) wydało 24 października projekt autorstwa włoskiego studia Darkwave Games ? Dream Chamberoficjalna strona gry.

Charlie Chamber ? dziedzic bajecznej fortuny i prywatny detektyw samouk ? staje się świadkiem zuchwałej kradzieży, której ofiarą pada jego dziewczyna. Charlie postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę, bowiem posiada on specyficzny dar ? fotograficzną pamięć. Jednak szczegóły jest sobie w stanie przypomnieć jedynie w czasie snu. Metodę tę wykorzysta do ponownego odwiedzenia raz już przebadanych lokacji i za jej pomocą odkryje fakty, które umknęły mu na jawie.

Przesłuchiwanie podejrzanych zrealizowane zostało w formie mini-gier logicznych, gdzie niezłomny Chamber spróbuje wychwycić nieścisłości w alibi każdego z podejrzanych. Dodatkowo śledczy zostanie nieraz zmuszony do otwarcia zamka wytrychem lub odtworzenia zniszczonego dokumentu, by rozwiązać zagadkę.

Cała historia rozgrywa się w Ameryce lat 30. XX wieku, ze sporym przymrużeniem oka i nawiązaniem do klasyki filmów noir.

? Dziwaczny, kreskówkowy styl graficzny
? Oryginalny i zakręcony scenariusz
? Powróć do miejsca śledztwa podczas snu, a może rozwiążesz zagadkę
? Przesłuchaj podejrzanych i złam ich alibi poprzez mini-gry
? Jazzowa i zabawna atmosfera
? Dubbing angielski z napisami w językach: angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański
? Gra dostępna na PC, MAC, iPad 2. Wkrótce wersje na Android i iPhone

W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie trailer filmowy oraz screeny. Zapraszamy do oglądania oraz do dyskusji na temat gry na naszym forum: klik.

Zagadce – autorowi tekstu dziekujemy

dream_chamber

[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=hNeTIntCcso[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...