Dream Chamber premiera 24 października

26 października 2013 Urszula 32

dream_chamberFrancuskie studio Micro?ds / Anuman Interactive (Post Mortem, Syberia, Still Life oraz seria Draculi) wydało 24 października projekt autorstwa włoskiego studia Darkwave Games ? Dream Chamberoficjalna strona gry.

Charlie Chamber ? dziedzic bajecznej fortuny i prywatny detektyw samouk ? staje się świadkiem zuchwałej kradzieży, której ofiarą pada jego dziewczyna. Charlie postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę, bowiem posiada on specyficzny dar ? fotograficzną pamięć. Jednak szczegóły jest sobie w stanie przypomnieć jedynie w czasie snu. Metodę tę wykorzysta do ponownego odwiedzenia raz już przebadanych lokacji i za jej pomocą odkryje fakty, które umknęły mu na jawie.

Przesłuchiwanie podejrzanych zrealizowane zostało w formie mini-gier logicznych, gdzie niezłomny Chamber spróbuje wychwycić nieścisłości w alibi każdego z podejrzanych. Dodatkowo śledczy zostanie nieraz zmuszony do otwarcia zamka wytrychem lub odtworzenia zniszczonego dokumentu, by rozwiązać zagadkę.

Cała historia rozgrywa się w Ameryce lat 30. XX wieku, ze sporym przymrużeniem oka i nawiązaniem do klasyki filmów noir.

? Dziwaczny, kreskówkowy styl graficzny
? Oryginalny i zakręcony scenariusz
? Powróć do miejsca śledztwa podczas snu, a może rozwiążesz zagadkę
? Przesłuchaj podejrzanych i złam ich alibi poprzez mini-gry
? Jazzowa i zabawna atmosfera
? Dubbing angielski z napisami w językach: angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański
? Gra dostępna na PC, MAC, iPad 2. Wkrótce wersje na Android i iPhone

W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie trailer filmowy oraz screeny. Zapraszamy do oglądania oraz do dyskusji na temat gry na naszym forum: klik.

Zagadce – autorowi tekstu dziekujemy

dream_chamber

[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=hNeTIntCcso[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...

25 października 2022

Posiada ktoś płytę CD z CyberMychy 1/2006 i byłby w stanie udostępnić znajdującego się na niej patcha eliminującego błąd, który uniemożliwia przejście Dzieci Egiptu? Informację...