Dream Chamber premiera 24 października

26 października 2013 Urszula 16

dream_chamberFrancuskie studio Micro?ds / Anuman Interactive (Post Mortem, Syberia, Still Life oraz seria Draculi) wydało 24 października projekt autorstwa włoskiego studia Darkwave Games ? Dream Chamberoficjalna strona gry.

Charlie Chamber ? dziedzic bajecznej fortuny i prywatny detektyw samouk ? staje się świadkiem zuchwałej kradzieży, której ofiarą pada jego dziewczyna. Charlie postanawia rozpocząć śledztwo na własną rękę, bowiem posiada on specyficzny dar ? fotograficzną pamięć. Jednak szczegóły jest sobie w stanie przypomnieć jedynie w czasie snu. Metodę tę wykorzysta do ponownego odwiedzenia raz już przebadanych lokacji i za jej pomocą odkryje fakty, które umknęły mu na jawie.

Przesłuchiwanie podejrzanych zrealizowane zostało w formie mini-gier logicznych, gdzie niezłomny Chamber spróbuje wychwycić nieścisłości w alibi każdego z podejrzanych. Dodatkowo śledczy zostanie nieraz zmuszony do otwarcia zamka wytrychem lub odtworzenia zniszczonego dokumentu, by rozwiązać zagadkę.

Cała historia rozgrywa się w Ameryce lat 30. XX wieku, ze sporym przymrużeniem oka i nawiązaniem do klasyki filmów noir.

? Dziwaczny, kreskówkowy styl graficzny
? Oryginalny i zakręcony scenariusz
? Powróć do miejsca śledztwa podczas snu, a może rozwiążesz zagadkę
? Przesłuchaj podejrzanych i złam ich alibi poprzez mini-gry
? Jazzowa i zabawna atmosfera
? Dubbing angielski z napisami w językach: angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański
? Gra dostępna na PC, MAC, iPad 2. Wkrótce wersje na Android i iPhone

W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie trailer filmowy oraz screeny. Zapraszamy do oglądania oraz do dyskusji na temat gry na naszym forum: klik.

Zagadce – autorowi tekstu dziekujemy

dream_chamber

[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=hNeTIntCcso[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


8 grudnia 2021

Dokładnie za 2 dni miała odbyć się premiera wyczekiwanej kontynuacji przygód Kate Walker w przygodówce Syberia: The World Before. Microids zdecydowało się jednak przełożyć publikację...

30 listopada 2021

Niemałe zdziwienie musiały przeżyć osoby, które wyczekiwały premiery niewielkiej, polskiej przygodówki Futurust. Ta ustalona została na dzień dzisiejszy i niemal wszystko się zgadza. Data opublikowania...

29 listopada 2021

Gry przygodowe to idealne medium do promocji sztuki, kultury czy historii. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat doczekaliśmy kilku tego typu projektów finansowanych z rządowych funduszy...

15 października 2021

Epizodyczna przygodówka z argentyńskiego studia 3f Interactive doczekała się recenzji, którą możesz przeczytać tutaj.