Eleusis – grecka przygoda pełna grozy

27 lutego 2013 Marek 37

Logo EleusisNiedawno do sprzedaży trafiła przygodówka ?Eleusis? – nowa gra niezależnego studia Nocturnal works.  Gracz przenosi się do sprawiającej wrażenie opuszczonej greckiej miejscowości i trafia w sam środek tajemniczych wydarzeń. Opuszczona wieś okazuje się być siedzibą tajemnego kultu, którego celem jest przebudzenie mrocznych sił i wykorzystanie ich mocy do złowrogich celów. Naszym zadaniem będzie zdobycie wiedzy na temat starożytnych misteriów, aby pokrzyżować plany kultystów.

Eleusis to przygodówka wykonana w technice 3D z grafiką generowaną w czasie rzeczywistym. Twórcy wykorzystali silnik Unreal Engine 3, który poza generowaniem grafiki pozwala cieszyć się symulacją fizyki. Gra polega na eksplorowaniu otoczenia, czytaniu tekstów opartych na starożytnych wierzeniach Greków oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych i ekwipunkowych. Z grą można się zapoznać dzięki wersji demonstracyjnej, którą udostępniono na jej stronie internetowej: klik (plik ma wielkość 405MB).

Grę można kupić na platformie dystrybucji elektronicznej Desura – jej cena to 14,99?. Eleusis bierze również udział w programie Steam Greenlight. Jeżeli chcielibyście, aby Eleusis trafiła na platformę Steam, to możecie zagłosować na nią w tym miejscu: klik. W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie trailer przygotowany z okazji premiery gry – zapraszamy do oglądania i dyskusji: klik!

[youtube]zGIVUoWLHRQ[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...