Elsinore – szekspirowska przygodówka

28 kwietnia 2015 Urszula 55

elsinore_okladkaElsinore to nowa przygodówka typu point-and-click, od niezależnego studia Golden Glitch Studios.
W grze wcielimy się w postać młodej, duńskiej szlachcianki Ophelii, którą pewnego dnia nawiedza przerażająca wizja: w ciągu czterech dni wszyscy na zamku Elsinore zginą. Co więcej bohaterka wpada w pętlę czasu nakazującą jej ciągłe przeżywanie tych dni. Zadaniem gracza będzie przeżycie w zamczysku oraz podjęcie próby zmiany przeznaczenia. Fabuła nawiązywać będzie do dzieł Williama Szekspira, a w szczególności „Hamleta”.

https://www.youtube.com/watch?v=PI-7Z_RheJY

Twórcy obiecują, że nawet najdrobniejsze decyzje podejmowane w grze będą miały wpływ na dalszy przebieg wydarzeń, a zrozumienie motywów poszczególnych postaci będzie kluczem do rozwiązania zagadki. Zamiast koncentrować się na opcjach dialogowych, gracz będzie gromadził różne informacje, plotki, przedmioty etc., i odpowiednio (według własnego uznania!) ich używając, zmuszał bohaterów do działań, które mogą zmienić bieg wydarzeń.

Obecnie twórcy gromadzą fundusze na kickstarterze. Zebrano już niemal 8,500$ z wymaganych 12 000$.

elsinore1

elsinore2

Informacji dostarczyła ZenekZombie. Temat na forum. 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...