Elsinore – szekspirowska przygodówka

28 kwietnia 2015 Urszula 33

elsinore_okladkaElsinore to nowa przygodówka typu point-and-click, od niezależnego studia Golden Glitch Studios.
W grze wcielimy się w postać młodej, duńskiej szlachcianki Ophelii, którą pewnego dnia nawiedza przerażająca wizja: w ciągu czterech dni wszyscy na zamku Elsinore zginą. Co więcej bohaterka wpada w pętlę czasu nakazującą jej ciągłe przeżywanie tych dni. Zadaniem gracza będzie przeżycie w zamczysku oraz podjęcie próby zmiany przeznaczenia. Fabuła nawiązywać będzie do dzieł Williama Szekspira, a w szczególności „Hamleta”.

Twórcy obiecują, że nawet najdrobniejsze decyzje podejmowane w grze będą miały wpływ na dalszy przebieg wydarzeń, a zrozumienie motywów poszczególnych postaci będzie kluczem do rozwiązania zagadki. Zamiast koncentrować się na opcjach dialogowych, gracz będzie gromadził różne informacje, plotki, przedmioty etc., i odpowiednio (według własnego uznania!) ich używając, zmuszał bohaterów do działań, które mogą zmienić bieg wydarzeń.

Obecnie twórcy gromadzą fundusze na kickstarterze. Zebrano już niemal 8,500$ z wymaganych 12 000$.

elsinore1

elsinore2

Informacji dostarczyła ZenekZombie. Temat na forum. 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...