Producent: Trilobyte
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group
Data premiery: 30 stycznia 1995
Data premiery w Polsce: 15 grudnia 1995
Polska wersja: brak
Platforma: PC, DOS, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Gatunek: eksploracyjna, horror,
Styl graficzny: pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: puzzle,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

The 11th Hour to projekt, którego autorami są Graeme Devine i Rob Landeros z amerykańskiego studia Trilobite. Gra jest kontynuacją przygodówki The 7th Guest. Została zrealizowana na komputery osobiste do uruchomienia w systemach DOS i Windows, a od stycznia 1996 także Mac OS. Premierowo wydana na czterech płytach CD, obecnie dostępna w dystrybucji cyfrowej.

Przez 70 lat, od czasu przerażających morderstw opisanych w The 7th Guest, miasto Harley pozostawało ciche i spokojne. Gdy jednak dziennikarka, Robin Morales, badająca tajemnicę zrujnowanego domostwa legendarnego producenta zabawek, Henry’ego Staufa, zaginęła, powróciła tajemnicza przeszłość. Gdy Ty, jako przyjaciel Robin – Carl Denning, przybywasz do tego nawiedzonego domu, by ją odnaleźć, odkrywasz to, co pogrąży całe miasto w otchłani szaleństwa.

Za pomocą ponad godzinnych sekwencji wideo na żywo w The 11th Hour, następcy The 7th Guest, twórcy z grupy Trilobite wyznaczyli nowe granice interaktywnego filmu. Szeroka gama gier, łamigłówek i zagadek tworzy tę współczesną tajemnicę dla dorosłych. Tylko w najgłębszych mrokach wyobraźni czaić się może horror podobny do tego, którego doświadczysz w tej grze. Twoim jedynym przewodnikiem po krainie strachu będą trzy tajemnicze kobiety. Czy pomogą Ci one znaleźć Robin i ujawnić losy Staufa, czy pogrzebią Cię na zawsze? (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • fabuła stworzona przez Matthew J. Costello
  • rozgrywka polegająca na rozwiązywaniu zagadek logicznych i badaniu otoczenia
  • trzy możliwe zakończenia
  • wbudowany system pomocy
  • liczne przerywniki filmowe z udziałem żywych aktorów, realizowane na planie filmowym lub w technice blue box
  • ilustracja muzyczna autorstwa George’a Alistaira Sangera i The Fat Team

Wymagania sprzętowe i pomoc techniczna:

  • starszą wersję dosową gry można uruchomić w emulatorze DOSBox
  • przystosowana do systemów Windows XP / Windows Vista / Windows 7 wersja cyfrowa gry jest dostępna m.in. na stronie DotEmuGOG, Steam