Producent: , Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: CDP
Data premiery: 24 stycznia 2014
Data premiery w Polsce: 21 stycznia 2015
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 2,5D, ręcznie rysowana,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

1954: Alcatraz to thriller noir, stworzony przez studio Irresponsible Games z San Francisco i niemiecki Daedalic Entertainment. Gra zadebiutowała w języku niemieckim, w wersji cyfrowej i na płycie DVD. Przygotowana na komputery osobiste.

Akcja gry toczy się w latach pięćdziesiątych XX wieku. Gracz wciela się na przemian w dwie postaci – Joego Lyonsa i jego żonę, Christine. Joe odsiaduje w Alcatraz czterdziestoletni wyrok za napad na opancerzoną ciężarówkę. Zanim trafił do aresztu, zdążył ukryć zdobycz w znanym tylko sobie miejscu. Jednak jego żonę nachodzą gangsterzy, żądając wydania łupu. Kobiecie grozi śmierć. Joe musi uciec z więzienia, jeśli chce uratować Christine, a ta musi pomóc mu w tym przedsięwzięciu. Przy okazji dowie się też o kilku sekretach męża. Czy Joemu uda się uciec? Czy Christine odnajdzie łup? Czy na koniec przywita męża radośnie czy… zabije go? Zagraj i zdecyduj!

Cechy gry:

  • 90 ręcznie rysowanych, prerenderowanych lokacji, wykonanych zgodnie z rzeczywistym wyglądem miejsc (Alcatraz i San Francisco)
  • ponad 20 trójwymiarowych postaci
  • rozgrywka polegająca głównie na prowadzeniu rozmów, badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • zagadki i dialogi – Gene Mocsy (współtwórca Ghost Pirates of Vooju Island)
  • nastrojowa ścieżka dźwiękowa – Pedro Macedo Camacho (Fairytale Fights, Ghost Pirates of Vooju Island, A Vampyre Story)
  • nieliniowa fabuła
  • alternatywne zakończenia, wynikające z decyzji podjętych w trakcie gry