Producent: Revistronic
Wydawca w Polsce: Optimus Bis
Data premiery: 3 września 1996
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, DOS,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: komedia, western,
Styl graficzny: grafika 2D,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

3 Skulls of the Toltecs to westernowa przygodówka z madryckiego studia Revistronic – pierwsza część cyklu traktującego o przygodach kowboja niezgraby. Gra ukazała się w wersji DOS i Windows.

15 marca 2019 pojawiła się wersja remasterowana gry, dostosowana do systemów Windows 7/8/10 (Steam, polskie napisy, producent i wydawca Casual Brothers). Materiały do wersji Fenimore Fillmore: 3 Skulls of the Toltecs:

Akcja gry rozpoczyna się w roku 1866 w Arizonie, gdzie Fenimore Fillmore – alter ego gracza – udaremnia napad na pewnego domokrążnego handlarza. Od uratowanego podróżnego dowiaduje się, że napastnicy chcieli mu ukraść złotą czaszkę Tolteków, która wraz z dwiema innymi jest kluczem do skarbu, ukrytego gdzieś na prerii. Gdy ranny mężczyzna prosi Fenimora o podanie wzmacniającego eliksiru, ten przez pomyłkę podsuwa mu flaszkę z płynem na porost włosów i przypadkiem go uśmierca. W ten sposób bohater wchodzi w posiadanie pierwszej czaszki, ale tylko na krótką chwilę, bo w pobliżu już czają się złoczyńcy. Od tej pory jednak Fillmore nie spocznie, póki nie zdobędzie kompletu cennych, tolteckich artefaktów.

Cechy gry:

  • zabawna fabuła, nawiązująca do filmowych spaghetti westernów
  • 8 lokacji i około 40 interaktywnych postaci
  • rozgrywka polegająca na eksploracji, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek z nimi związanych oraz rozmowach z bohaterami
  • stylizowana ścieżka muzyczna – Richard Wells i David Punshon