Producent: It's Anecdotal
Wydawca: It's Anecdotal
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 25 kwietnia 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, Linux, Mac, Nintendo Switch, Xbox One,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: grafika 2D,
Rozygrywka: puzzle,
Sterowanie: myszka, pad,

Opis gry:

Kooperacyjna (ale również single player) gra przygodowa według projektu nowozelandzko-kandyjskiego dewelopera Philipa Buchanana. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa. Od 6 lutego 2019 gra dostępna na Xbox One, od 16 maja 2019 na Nintendo Switch, a od 29 października 2019 na PS4.

Wciel się w postać sir Alberta Wickesa i szanownego Clarence’a Baxtera, dwóch dziewiętnastowiecznych odkrywców, którzy zdecydowali się pilotować HMS Fearful podczas dziewiczej podróży na Marsa.

Kiedy zabrakło węgla, pokładowy kot wystrzępił mapę nawigacyjną, a herbata wystygła, bohaterowie zrozumieli, że transport międzyplanetarny to nie spacer po parku. Trzeba talentu dwóch graczy, by rozwiązać problemy i dotrzeć szczęśliwie na Marsa.

  • Kooperacja – 39 Days to Mars jest grą kooperacyjną dla dwóch graczy. HMS Fearful to arcydzieło niewiarygodnej inżynierii, dlatego Albert i Baxter będą potrzebowali wszelkiej pomocy, jaką mogą uzyskać. Nic nie da się zrobić bez wysiłku obu graczy, którzy odgrywają ważną rolę w przygodzie.
  • Single player AI – Dla samotnego podróżnika towarzystwem będzie sterowany komputerowo pokładowy kot. Bez drugiej pary rąk Albert będzie potrzebował dodatkowej porcji zręczności, aby poradzić sobie z wyzwaniami związanymi z wiktoriańskim lotem kosmicznym.
  • Przygoda w małych dawkach – Połączenie akcji i przemyślanych zagadek sprawia, że gra jest idealna na krótkie sesje.
  • Klimat – Wciągnij się w świat Alberta i Baxtera dzięki unikalnej ilustrowanej grafice. 39 Days to Mars odznacza się bogatą oprawą dźwiękową i piękną muzyką fortepianową. (źródło: opis producenta)