Producent: Pterodon Software
Wydawca: Vochozka Trading
Wydawca w Polsce: Mirage Software
Data premiery: 14 listopada 1994
Data premiery w Polsce: 14 listopada 1994
Polska wersja: napisy
Platforma: DOS,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: erotyczna, komedia,
Styl graficzny: pixel art,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

7 dni i 7 nocy (7 dní a 7 nocí) to czeska przygodówka firmy Pterodon Software wydana w 1994 roku w wersji amigowej i dosowej na dwóch dyskietkach 3.5 cala. Dwa lata później Mirage wypuściło ją na nasz rynek w spolszczonej formie. Wzbudzała ona szereg kontrowersji zarówno z uwagi na dość niskich lotów humor i ogólną przaśność, ale nade wszystko z powodu sporej, jak na tamte czasy, dawki erotyzmu.

Kilka lat później – we współpracy Petera Vochozki, czeskiego wydawcy gry, i studia Enteron – powstała kontynuacja przygód jurnego detektywa, zatytułowana 6 ženichů a 1 navíc, która jest udostępniana jako  program freeware.

Akcja gry toczy się współcześnie w małym miasteczku o nazwie Pipidówka. Jego obywatele są bardzo spokojnymi ludźmi, więc detektyw Waszek Fałda cierpi na brak zajęć i gotówki. Z chęcią też przyjmuje zlecenie lokalnego biznesmena, który płaci mu za sprawowanie pod jego nieobecność opieki nad jego siedmioma córkami. Jednak zamiast strzec dziewczyn przed zalotnikami, bohater zakłada się ze swoim kompanem od kieliszka, że je wszystkie poderwie. Zadaniem gracza jest pomóc Waszkowi w realizacji tego „ambitnego” zadania.

Cechy gry:

  • pikantna fabuła z umownie potraktowanymi scenami erotycznymi
  • obecność elementów zręcznościowych –  konieczne wczytywanie wcześniej zrobionych zapisów
  • oprawa muzyczna – Karel Šolberk

W Polsce gra była wznawiana w kilku czasopismach: Input-Output 6/1998, Gamblerze (CD 20b – numer z sierpnia 1998) i Grach Komputerowych 1/ 1999.