Producent: Tribeca Interactive
Wydawca: GT Interactive Software Europe
Wydawca w Polsce:
Data premiery: 30 września 1996
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D,
Rozygrywka: puzzle,
Sterowanie: myszka, klawiatura,

Opis gry:

Gra stworzona przez amerykańskie studio Tribeca Interactive, którego współzałożycielem był Robert De Niro. Aktor, gwiazda Hollywood, zaprzągł do swojego projektu gwiazdy filmowe i muzyczne – głosy postaciom podłożyli: James Belushi, Cher, Steven Ellen DeGeneres, Anne Heche, Christopher Reeve oraz Steven Tyler i Joe Perry z zespołu Aerosmith, który akompaniuje rozgrywce. Gra zadebiutowała w wersji CD na Windowsa.

W grze wcielamy się w postać człowieka, który otrzymał w spadku po wuju niezwykłą rezydencję – tytułowy Last Resort. Jej konstrukcja opiera się na szalonych pomysłach architektonicznych, wnętrze jest pełne ukrytych przejść i zakamarków z dziwacznymi mechanizmami. Niestety, automaty nie działają, a domostwo jest ciemne i pozbawione życia. Przyczyną tego rozkładu są Toksyczne Bliźniaki. Ich obecność burzy ład i porządek w rezydencji. Gracz ma za zadanie naprawić Maszynę Muz, dziewięciu opiekunek hotelu, i rozprawić się z szatańskim pomiotem.

Gra wyróżnia się stylem graficznym. Dla pokazania surrealistycznej wizji hotelu i jego mieszkańców wykorzystano między innymi prace amerykańskiego malarza Marka Rydena. Pod względem mechaniki rozgrywka przypomina Mysta. Jest bogata w zadania logiczne. Wiele z nich to zagadki muzyczne.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia w poszukiwaniu wskazówek i rozwiązywaniu zagadek logicznych
  • obecność elementów zręcznościowych
  • trójwymiarowa prerenderowana grafika