Producent: Giant Squid
Wydawca: 505 Games
Wydawca w Polsce:
Data premiery: 2 sierpnia 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Ograniczenia wiekowe: 7+
Gatunek: eksploracyjna,
Styl graficzny: grafika 3D,
Sterowanie: myszka, klawiatura,

Opis gry:

Eksploracyjna gra przygodowa ze studia Giant Squid z Los Angeles. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa (Steam) i Playstation 4. Od 6 grudnia 2016 dostępna na Xbox One, a od 29 listopada 2018 na Nintendo Switch.

Twórcy efektownych produkcji Podróż i Flower przedstawiają ABZÛ – piękną podwodną przygodę przywołującą na myśl sen o nurkowaniu.

Zanurz się w tajemniczy morski świat, tętniący życiem i mnóstwem barw. Wciel się w postać nurka i wykonuj podwodne akrobacje. Odkryj setki wyjątkowych stworzeń zainspirowanych prawdziwymi gatunkami zwierząt i stwórz silną więź z różnorodnym życiem oceanicznym. Wejdź w kontakt z ławicami ryb, które reagują na Twoją obecność, na zachowanie swoich współtowarzyszek czy pojawienie się drapieżnika. Poznaj ekosystemy stworzone z niebywałą dbałością o szczegóły i wpłyń do serca oceanu, aby odnaleźć ukryte tam pradawne sekrety.

Strzeż się jednak niebezpieczeństw czyhających w głębinach! Słowo ABZÛ pochodzi ze starożytnych mitologii, gdzie AB oznacza wodę, a  – wiedzę. ABZÛ to wobec tego ocean wiedzy. (opis producenta)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na poszukiwaniu w podwodnych ruinach fresków, tworzących fabułę
  • rzadka interakcja z morskimi stworzeniami
  • brak dialogów i narracji
  • nastrojowa ścieżka dźwiękowa