Producent: 7th Level
Wydawca: Atari, Infogrames
Wydawca w Polsce: CD Projekt
Data premiery: 31 października 1996
Data premiery w Polsce: 4 maja 1997
Polska wersja: pełna
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gra zainspirowana serią filmów z Jimem Carreyem i, podobnie jak one, traktująca o przygodach zwariowanego detektywa, który pomaga zwierzętom w kłopotach. Program powstał w Teksasie w studio 7th Level, znanym między innymi z cyklu gier Monty Python. Został wydany na płycie w wersji Windows 3.1 i Windows 95.

Niebezpieczeństwo. Niezłe laski. Jodłowanie tyłkiem. Oto jeden dzień pracy – tak twórcy żartobliwie skwitowali działania bohatera gry. Jednak nasz detektyw dokona o wiele więcej. W wersji komputerowej Psiego detektywa Ace Ventura odkrywa tajemnicę zniknięcia alaskańskich psów husky i walczy z czterema nienawidzącymi zwierząt łajdakami. Wraz z  nim gracz zwiedza ponad sześćdziesiąt egzotycznych miejsc, rzeczywistych i wymyślonych na potrzeby gry. Zbiera przedmioty i używa ich oraz prowadzi rozmowy. Program urozmaicają mini-gry, a wszystko to jest okraszone dużą dawką humoru.

Cechy gry:

  • 60 lokacji do zbadania
  • elementy zręcznościowe

Ace Ventura pojawił się w Polsce w pełni spolonizowany. Głosu głównemu bohaterowi użyczył krakowski aktor Zbigniew Borek. Gra miała swoje reedycje, między innymi w tak zwanej Nowej Edycji CD Projektu, a także z czasopismami: Komputer Świat GRY 10 /2004 i Play 1 /2005.