Producent: Iliad, Game Crafters
Wydawca: Game Crafters
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 1 stycznia 1991
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: DOS, Atari, Amiga,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantasy,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),

Opis gry:

Stara, amerykańska gra przygodowa, stworzona w 1991 na Amigę i Atari ST przez studio Iliad. W 1992 firma Game Crafters – wydawca Madogga Williamsa – dokonała konwersji programu na MS-DOS. Obecnie gra jest udostępniana do pobrania bezpłatnie lub do zagrania online.

W grze wcielamy się w postać Madogga Williamsa, który musi się zmierzyć ze złem atakującym spokojną krainę Duridian. Bo oto pewnego dnia rządzący nią król Serak zmienia się nie do poznania. Opętany przez demona terroryzuje poddanych i sieje wśród nich postrach. Przeciwko Serakowi buntuje się sir Robert Thaylor. Zwyciężywszy diabelskiego króla, sam zasiada na jego tronie, jednak nie na długo. Po dwudziestu latach Serak ucieka ze swego więzienia i porywa Thaylora i jego córkę Leorię. Maddog musi ich uwolnić i ostatecznie rozprawić się ze złym Serakiem.

Rozgrywka jest nastawiona na eksplorację otoczenia i rozwiązywanie zagadek, choć czasem bohater musi też walczyć. Poziom trudności zagadek i walki jest regulowany. Sterowanie odbywa się głównie za pomocą komend wpisywanych z klawiatury.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek; elementy walki
  • bohater może zginąć – wskazane częste zapisy gry

Uruchamianie:

  • wersję dosową programu można uruchomić w emulatorze DOSBox