Producent: Dynamix
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: CD Projekt, Mirage
Data premiery: 1991
Data premiery w Polsce: 1994
Polska wersja: brak
Platforma: Array
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: Array
Styl graficzny:
Rozygrywka:
Sterowanie:

Opis gry:

Przygodówka z amerykańskiego studia Dynamix. Gra zadebiutowała w 1991 w wersji dyskietkowej na DOS-a (rok później ta wersja wyszła na płycie z dygitalizowaną mową). W 1992 pojawiła się na Amigę i Macintosha, a w 1993 na konsolę SEGA CD. W wersji cyfrowej gra dostępna na GOG-u.

Gracz wciela się w postać dziewięciolatka – Willy’ego Beamisha. Zaczął się okres wakacji, a jedynym jego marzeniem jest wzięcie udziału w zawodach komputerowych w Nintari. Wpisowe jest jednak drogie. Willy nie może liczyć na pomoc rodziców, gdyż na nieszczęście jego ojciec stracił pracę. Musi więc w jakiś sposób zdobyć pieniądze. Zwykłe prace domowe: mycie samochodu ojca czy skoszenie trawnika, są dobrą formą poprawy kieszonkowego budżetu, lecz nie na tyle, aby w szybkim tempie uzbierać niezbędne 2500 dolarów wpisowego. Willy musi zdobyć pieniądze, a jednocześnie prowadzić życie rodzinne, wykonując polecenia ojca i matki, dbając o to, aby ich poziom niezadowolenia nie był wysoki.

Gra podzielona jest na kilka dni, które kończą się snem Willy’ego. Wiele czynności jest możliwych do wykonania tylko w określonym dniu, a nawet godzinie. Warto więc obserwować czas na zegarku, który Willy nosi w plecaku. Nie można zapominać o codziennej praktyce w Nintari oraz o jedzeniu czy wyprowadzaniu psa. (źródło: Wikipedia.pl)

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • komediowa fabuła
  • komiksowa grafika i udane animacje

Problemy techniczne:

  • wersję dosową można uruchomić w emulatorze DOSBox lub ScummVM, wersję amigową w emulatorze WinUAE