Producent: Microids, Artefacts Studios
Wydawca: Gravity Europe
Wydawca w Polsce: cdp.pl
Data premiery: 4 lutego 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: detektywistyczna,
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP), grafika 3D,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka zainspirowana jedną z powieści Agathy Christie, wydaną w Polsce pod tytułem A.B.C. Gra w wersji Windows, Mac OS X i Linux zadebiutowała w wielojęzycznej wersji cyfrowej, również po polsku (GOGSteam). Także 4 lutego 2016 pojawiło się wydanie na PlayStation 4 i Xbox One. Wersje na platformy mobilne pojawiły się 29 września 2016 (Android, Apple iOS). Od 6 października 2020 dostępna na Nintendo Switch. 

Polska premiera The ABC Murders miała miejsce 12 lutego 2016 – równolegle z edycją pudełkową gry.

Najlepszą bronią będzie Twoja inteligencja. Twój intelekt poddany zostanie najwyższej próbie! ABC Murders to gra przygodowa ze śledztwem, będąca adaptacją znanej powieści Agathy Christie. Z perspektywy trzeciej osoby gracz wciela się w słynnego Herculesa Poirota, który rzuca się w wir gry przygodowej pełnej tajemnic. Prywatny detektyw musi ponownie samotnie stawić czoła tajemniczemu przeciwnikowi o pseudonimie  “ABC”.

Twój umysł nigdy nie spotkał takiego wyzwania! Śledztwo zaprowadzi Cię na liczne miejsca zbrodni we wspaniałych dzielnicach różnych brytyjskich miast. Nie przepuść najmniejszego szczegółu podczas krzyżowego ognia pytań i rozwiązywania śmiertelnych zagadek! Obserwuj, wypytuj i analizuj wszystko, co się tylko da zbadać, aby dojść do jak najlepszej dedukcji i zrozumieć plany mordercy!

Najważniejsze cechy :

  • Przesłuchania: Gracz ma możliwość zgromadzenia informacji dzięki przesłuchaniom i uważnej obserwacji tego, co podejrzani mówią, sposobu, w jaki zeznają, i uczuć, jakie okazują
  • Zagadki: Gracz musi rozwiązać zagadki, aby uzyskać więcej wskazówek.
  • Dedukcje: Zależnie od zebranych wskazówek gracz może wydedukować dodatkowe informacje na temat mordercy.
  • Chronologia: W miarę wyciągania wniosków i postępowania w scenariuszu możliwe jest korzystanie z chronologii Poirota. Pozwoli Ci to na utworzenie chronologii obejmującej wszystkie wydarzenia, jakie odkryjesz podczas swojego śledztwa. (źródło: info wydawcy)