Producent: AWE Productions
Wydawca: Dreamcatcher, The Adventure Company
Wydawca w Polsce: CD Projekt
Data premiery: 16 października 2007
Data premiery w Polsce: 21 października 2008
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Nintendo,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: detektywistyczna,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Stanowi ostatnią, po Agatha Christie: I nie było już nikogo oraz Agatha Christie: Morderstwo w Orient Expressie, odsłonę cyklu gier inspirowanych twórczością Agathy Christie. Znana pod angielskim tytułem Agatha Christie: Evil Under the Sun, powstała w AWE Productions w Texasie według projektu Lee Sheldona z The Adventure Company. Można ją uruchomić w Windowsie i na Wii. Dostępna w wersji płytowej i w dystrybucji cyfrowej.

Świeci słońce… morze jest błękitne… ale gdzieś pod słońcem żyje prawdziwe zło – twierdzi Hercules Poirot w trzeciej z serii gier z Agathą Christie w tytule. I są to słowa prorocze, bo wkrótce potem ginie jedno z gości spokojnego hotelu na Seadrift Island, w którym mały Belg spędza wakacje. Zbadanie okoliczności tej śmierci – to twoje zadanie, Graczu. Tym razem wcielisz się w postać samego Poirota i dzięki swojej spostrzegawczości i błyskotliwemu kojarzeniu faktów doprowadzisz wielowątkowe śledztwo do pomyślnego końca.

Cechy gry:

  • fabuła inspirowana powieścią Agathy Christie
  • rozgrywka polegająca na prowadzeniu rozmów z postaciami, eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • wbudowany system podpowiedzi

W Polsce gra została wydana na płycie DVD wraz z dwoma innymi tytułami tej serii jako Agatha Christie: Kolekcja tajemnic. Edycja ta została powtórzona w serii eXtra Klasyka: XK HIT (11 września 2009, CD Projekt).

Agatha Christie: Kolekcja tajemnic działa poprawnie pod Win 7, o ile w ustawieniach zgodności wyłączymy „kompozycje pulpitu” i „kompozycje wizualne”. Wskazane jest także zamknięcie innych aplikacji podczas grania, bo gra ma tendencje do przełączania się na pulpit (ale się nie zawiesza).