Producent: Private Moon Studios
Wydawca: Private Moon Studios, Kalypso Media
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 22 lutego 2008
Data premiery w Polsce: 20 października 2008
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

The Lost Sword of Toledo to czwarty z założonych czternastu, przygotowany pod Windowsa, epizod serii Agon z Private Moon Studios. Można w niego zagrać, nie znając wcześniejszych części (Agon 1-3). Gra zadebiutowała równocześnie w wersji płytowej i w dystrybucji cyfrowej.

Tym razem profesor Hunt wyrusza tropem kolejnej gry planszowej do Hiszpanii. Szukając rodziny Candelasa, trafia do Toledo, gdzie pomaga rozwiązać kilka lokalnych konfliktów i połączyć rozdzielonych kochanków.

Jest rok 1904. Profesor Samuel Hunt, podróżnik po świecie, przybywa do malowniczego miasta w Hiszpanii, w którym rodzinna intryga i tajemnicze zbrodnie zatruwają spokój. Decydując się na kolejną przygodę, musi odnaleźć skradziony artefakt, ocalić niewinnego młodzieńca i ujawnić tajemnice sekretnego stowarzyszenia. Skarby, intrygujące rodzinne dziedzictwo, niedokończone malowidła, sekrety pochowane przez wieki, wszystko zaczyna układać się w całość, im głębiej profesor kopie w przeszłości. (źródło: www.iqp.pl)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca przede wszystkim na eksploracji otoczenia, zbieraniu i wykorzystywaniu przedmiotów, rozwiązywaniu zagadek logicznych, prowadzeniu rozmów i czytaniu dokumentów
  • gra planszowa, zamykająca epizod, z regulowanym stopniem trudności,  aż po możliwość zupełnego jej pominięcia
  • realistyczne, dwuwymiarowe tła i trójwymiarowe postaci
  • po dotarciu do wybranego punktu lokacji możliwość swobodnego rozejrzenia się
  • cut-scenki w formie komiksowej
  • stylizowana na etniczną muzyka, skomponowana specjalnie na potrzeby gry