Producent: Pendulo Studios
Wydawca: Microids
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 16 grudnia 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, Nintendo, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Alfred Hitchcock – Vertigo to przygodowa gra wideo opracowana przez hiszpańską firmę Pendulo Studios i wydana przez Microids . Akcja gry toczy się w trójwymiarowym świecie i  jest luźno oparta na filmach Alfreda Hitchcocka , zwłaszcza Vertigo . Gracz kontroluje trzy postacie, skupiając się na rozwiązywaniu zagadek.  Historia opowiada o człowieku imieniem Ed Miller, który rozpoczyna terapię, aby poradzić sobie z tajemniczymi skutkami wypadku samochodowego, w którym zaginęła jego żona i córka.

Pisarz Ed Miller wyszedł bez szwanku z wypadku, podczas którego jego samochód rozbił się w głębinach kanionu Brody w Kalifornii. Chociaż nie znaleziono we wraku samochodu nikogo, Ed twierdzi, że podróżował z żoną i córką. Szok wywołany tym wydarzeniem doprowadza u niego do poważnych zawrotów głowy. Wraz z rozpoczęciem terapii Ed próbuje odkryć, co się naprawdę wydarzyło tego tragicznego dnia.

Przygotuj się na najbardziej niepokojące śledztwo prowadzone wewnątrz ludzkiego umysłu: czasami prawda okazuje się gorsza niż szaleństwo.

  • Ekskluzywna , oryginalna opowieść o obsesji, pamięci, manipulacji i szaleństwie, swobodnie inspirowana arcydziełem Alfreda Hitchcocka Vertigo

  • Przeżyj potężną narrację, oddając hołd wizualnym i narracyjnym technikom gatunku thrillera

  • Zbadaj wizję trzech postaci: każdy ma inną historię do opowiedzenia

  • Przeglądaj kilka osi czasu , aby sprawdzić wydarzenia i oddzielić rzeczywistość od zwodniczych wspomnień