Producent: Carbon Studio
Wydawca: Klabater
Wydawca w Polsce: Klabater
Data premiery: 27 października 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: PC, Linux, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),

Opis gry:

Eksploracyjna przygodówka z gliwickiego Carbon Studio. Gra zadebiutowała w wielojęzycznej wersji cyfrowej na Steamie. Przygotowana na Windowsa, Macintosha oraz Liniksa i dostosowana do wyświetlania w technologii Oculus Rift.

Alice VR to pełna zagadek gra eksploracyjna z wciągającą fabułą, która oferuje niepowtarzalną przygodę w VR. Akcja gry przenosi motywy znane ze słynnej powieści Lewisa Carrolla Przygody Alicji w Krainie Czarów w klimaty science-fiction. Zwiedzaj piękne, niezwykłe miejsca i ciesz uszy nastrojową, elektroniczną ścieżką dźwiękową.

Awaria na pokładzie statku gwiezdnego zmusza zarządzającą nim sztuczną inteligencję do wybudzenia cię z hibernacji. Aby kontynuować swoją misję, musisz zdobyć więcej paliwa. W tym celu lądujesz na pobliskiej, zamieszkałej planecie, gdzie twoje proste zadanie szybko się komplikuje. Wszyscy mieszkańcy planety bowiem zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach…

Alice VR jest nowym spojrzeniem na klasyczne przygody Alicji w Krainie Czarów. Podczas gry spotkać można znane z kart powieści postaci, takie jak Kot z Cheshire czy Szalony Kapelusznik. Realia science-fiction i futurystyczna oprawa graficzna sprawiają jednak, że każde takie spotkanie jest sporym zaskoczeniem.

Czy odkryjesz tajemnicę planety Speculo? Czy sprostasz stawianym na twojej drodze wyzwaniom? Wyrusz na wyprawę w nieznane tropem białego królika – przyszłość jest w twoich rękach.

  • Gra zaprojektowana specjalnie z myślą o graczach VR – bez kompromisów!
  • Wielowątkowa fabuła z kilkoma zakończeniami, która pozwala na indywidualny wybór ścieżki prowadzącej do finału.
  • Futurystyczna oprawa graficzna i ambientowa ścieżka dźwiękowa skomponowana przez mistrzów gatunku z EON Sounds.
  • Ponad 60 przemyślnych zagadek do rozwiązania.
  • Wykorzystuj zmienną grawitację do poruszania się po ścianach i sufitach, eksperymentuj ze zwiększaniem i pomniejszaniem obiektów, baw się fizyką świata Alice VR. (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • rozgrywka skupiająca się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek
  • w polskim dubbingu w roli głównej Krystyna Czubówna