Producent: Infogrames Europe
Wydawca: Infogrames Europe
Wydawca w Polsce: Mirage, Digital Multimedia Group
Data premiery: 3 grudnia 1993
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, DOS, Mac, PlayStation, SEGA,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: akcja, survival horror,
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

Druga część serii Alone in the Dark z francuskiej firmy Infogrames Entertainment. Gra zadebiutowała w Europie w wersji dosowej na dziewięciu dyskietkach 3.5 cala lub jedenastu dyskietkach 5.25 cala oraz w Japonii na komputery PC-98. W 1994 roku pojawiła się na płycie jej wersja mówiona i rozpoczęto jej dostosowywanie do innych platform: Windows, Sega Saturn, PlayStation, Mac. Od 2011 roku gra jest dostępna w dystrybucji cyfrowej.

W drugiej części cyklu wcielamy się w rolę znanego z poprzedniej części detektywa Edwarda Carnby’ego. Tym razem bohater zostanie obarczony misją odszukania swego kolegi po fachu, który zaginął, prowadząc śledztwo w sprawie porwania młodej Grace Saunders. Idąc jego tropem, Carnby trafia do starej posiadłości zwanej Hell’s Kitchen, gdzie będzie musiał stawić czoła hordzie nieumarłych.

Do wersji mówionej gry jest dołączony darmowy dodatek – gierka zatytułowana Jack in the Dark. Wcielamy się w niej w postać Grace Saunders,  dziewczynki znanej z właściwej rozgrywki. Uwięziona w sklepie z zabawkami bohaterka musi dzięki swemu sprytowi i refleksowi pokonać złego Jacka.

Cechy gry:

  • 210 dwuwymiarowych teł i 600 trójwymiarowych obiektów, 70 postaci
  • rozgrywka wymaga znajdowania przedmiotów i rozwiązywania zagadek, jak i walki z przeciwnikami
  • bohater używa różnej broni i może zginąć