Producent: Turmoil Games
Wydawca: Just A Game
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 24 czerwca 2011
Data premiery w Polsce: 11 lipca 2011
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Windowsową przygodówkę określaną jako thriller psychologiczny, przygotowało niewielkie fińskie studio, kierowane przez Teemu Viléna. Wersja cyfrowa gry dostępna na Steamie od 21 października 2015 (z polskimi napisami). W związku z zamknięciem studia Turmoil Games od 8 stycznia 2020 gra jest dostępna bezpłatnie.

Alpha Polaris to nazwa stacji badawczej amerykańskiego koncernu, który poszukuje na Grenlandii złóż ropy naftowej. W trakcie badań jeden z nafciarzy dociera do tajemniczej jaskini, a wkrótce potem ekipę zaczynają dręczyć nocne koszmary. Odkrycia związku między tymi wydarzeniami podejmuje się Rune Knudsen – norweski student biologii, goszczący w Alpha Polaris i alter ego gracza. Relacje między bohaterami i ich przeszłość utrudniają mu ustalenie źródła rosnącego zagrożenia.

Wciel się w postać norweskiego biologa Rune’a Knudsena, który trafia na tajemnicze zjawisko w amerykańskim centrum badań Alfa Polaris. W środku mroźnej Grenlandii, odcięty od jakiejkolwiek cywilizacji, Rune zmierzy się ze swoimi najgłębszymi lękami w zaciętej rywalizacji o przetrwanie. Czy będzie w stanie rozwiązać mroczną tajemnicę Alpha Polaris? Ekscytująca historia i wyjątkowa atmosfera grozy, podkreślona przez znakomitą ścieżkę dźwiękową, sprawią, że poczujesz zimny dreszcz na plecach. Dodatkowego smaczku i klimatu grze dodają łamigłówki i szczegółowa grafika. (źródło: www.iqp.pl)

Cechy gry:

  • fabuła inspirowana mitami Inuitów
  • do zbadania ponad 40 miejsc, zmieniających się w zależności od pory doby
  • rozgrywka polegająca na prowadzeniu rozmów, eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych, logicznych i słownych
  • gra jest pozbawiona elementów zręcznościowych
  • trójwymiarowe postaci na prerenderowanych tłach (grafika na silniku Wintermute)
  • ręcznie malowane sylwetki bohaterów, wykorzystane w scenach dialogowych
  • ścieżka muzyczna autorstwa Mikko Raudanjoki

Reedycja: Komputer Świat. Twój Niezbędnik nr 4/2015