Producent: Future Games
Wydawca: bitComposer Games, Viva Media
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 marca 2010
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy, fanowskie spolszczenie
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: detektywistyczna,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Gra powstała w czeskim studio Future Games, znanym miłośnikom przygodówek z wcześniejszych produkcji, między innymi Black Mirror i Nibiru. Zadebiutowała w wersji płytowej (1 DVD) na Windowsa. W dystrybucji cyfrowej dostępna między innymi na Steamie.

Akcja gry toczy się w dziewiętnastowiecznej Anglii. Niewielkie portowe Plymouth nękają niewyjaśnione zabójstwa. Wydaje się, że ich sprawcą jest miejscowy arystokrata, jednak są to tyko podejrzenia. Wszystko komplikuje się, gdy sir William niespodziewanie umiera, a morderstwa nie ustają. Policja nie może sobie poradzić ze sprawą. Miasto powoli paraliżuje strach . W tym momencie na scenie pojawia się Timothy Moor. Ów młody złodziejaszek zostaje złapany jako pasażer na gapę na statku zmierzającym do Ameryki, jednak udaje mu się uciec podczas transportu na ląd. Jego współpraca z detektywem Briscolem pozwoli wreszcie wyjaśnić tę mroczną, okultystyczną zagadkę.

W śledztwie gracz kieruje postaciami złodzieja i detektywa. Prowadzi rozmowy i przeczesuje ponad osiemdziesiąt lokacji w poszukiwaniu przedmiotów. Zagadki polegają głównie na ich użyciu w wyznaczonych miejscach.

Cechy gry:

  • interfejs gry: wskaż i kliknij.
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • trójwymiarowe postaci na dwuwymiarowych tłach