Producent: Frictional Games
Wydawca: Frictional Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 20 października 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: fanowskie spolszczenie
Platforma: PC, Linux, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Trzecia odsłona serii Amnesia, tworzonej przez szwedzkie studio Frictional Games. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Linuksa oraz PlayStation 4. Od 30 marca 2021 możliwością wyboru rozgrywki w trybie normalnym lub przygodowym (tryb bezpieczny oferuje eksplorację bez ataków potworów i utraty rozumu).

W Amnesii: Rebirth wcielamy się w postać Tasi Trianon, która odzyskuje świadomość gdzieś na pustyni w Algierii. Odkąd tu przybyła, minęło wiele dni, jednak kobieta nie pamięta, co robiła i gdzie się podziali pozostali członkowie wyprawy. By dotrzeć do sedna tej zagadki, musi pozbierać strzępki pamięci i odtworzyć przeszłość.

Amnesia: Rebirth to nowa szansa na zanurzenie się w mrok. Przerażająca podróż przez osamotnienie i rozpacz, a także odkrywanie granic ludzkiej wytrwałości. Wciel się w rolę Tasi i przeprowadź ją przez osobisty ból i lęki. Przemierzając nieprzyjazne pustkowia, walcz z własną nadzieją, obawami i gorzkim żalem. I kontynuuj podróż, wiedząc, że jeśli zawiedziesz, stracisz wszystko.

Bestia jest tuż obok. Jej jedynym celem jest żywienie się twoim strachem. Przemykaj w ciemności, próbując powstrzymać narastający strach i uciszyć targające tobą emocje. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • tajemnicza, mroczna fabuła
  • rozgrywka skupiająca się na eksploracji, szukaniu dokumentów i zbieraniu przedmiotów
  • spotkania z potworami, których trzeba unikać (możliwy tryb bezpieczny)