Producent: Krillbite Studio
Wydawca: Krillbite Studio
Wydawca w Polsce:
Data premiery: 29 maja 2014
Data premiery w Polsce: brak
Polska wersja: brak
Platforma: Array
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: Array
Styl graficzny:
Rozygrywka:
Sterowanie:

Opis gry:

Interaktywny horror z norweskiego Krillbite Studio, znanego z darmowej produkcji The Plan. Gra stworzona według pomysłu Andersa Uglanda, powstała między innymi dzięki finansowemu wsparciu Norsk Film Institutt i udanej kampanii na Kickstarterze. Dostępna w wersji PC, MAC, Linux, od 10 grudnia 2015 na PlayStation 4, a od 3 czerwca 2016 na Xbox One.

2 listopada 2017 Krillbite Studio wydało Among the SleepEnhanced Edition na WindowsaW nowej wersji poprawiono grafikę i gameplay, dodano dialogi, nowy poziom, cyfrowy artbook i soundtrack oraz sceny zza kulis. Ta wersja gry dostępna jest również na konsole: PlayStation 4 i Xbox One (2 października 2018) oraz Nintendo Switch (28 maja 2019).

Among the Sleep wcielamy się w ciało i umysł dwuletniego dziecka. Bohater, obudzony  niepokojącymi dźwiękami, przeszukuje dom i natyka się na przerażające istoty, przed którymi ucieka do surrealistycznej rzeczywistości. W tym świecie, być może stworzonym przez jego wyobraźnię,  musi znaleźć powrotną drogę do domu. Jego jedynym towarzyszem, wsparciem i ochroną przed napotkanymi potworami jest zabawka – pluszowy miś. (źródło: Wikipedia)

Cechy gry:

  • sterowanie za pomocą klawiatury (PC)
  • widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP)
  • rozgrywka polegająca przede wszystkim na badaniu otoczenia, poszukiwaniu przejść do następnych lokacji i unikaniu potworów; proste zagadki

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Windows XP z DirectX 9.0c
  • procesor Dual Core 2.4 GHz z 2 GB pamięci RAM
  • karta graficzna 512 MB, karta dźwiękowa wymagana
  • 2 GB HDD