Producent: Deck13 Interactive
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 19 listopada 2007
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Trzecia część przygód młodego Egipcjanina, przygotowana przez niemieckie studio Deck13 Interactive. Gra zadebiutowała w wersji pudełkowej na Windowsa w Niemczech jako Ankh: Kampf der Götter, a w 2009 pojawiła się jej wersja na  Macintosha. W sprzedaży elektronicznej jest dostępna po angielsku między innymi na Steamie.

Liczne były wróżby o wojnie bogów, zwiastujące nadchodzącą walkę o władzę pomiędzy wszystkimi bogami Egiptu. Oczywiście Assil znowu znajdzie się w samym środku akcji. Razem ze swoją dziewczyną Tharą będzie musiał zapobiec zwycięstwu złowrogiego Seta i podporządkowaniu Egiptu jego rządom. Z typowym dla tej serii gier humorem, wieloma osobliwymi postaciami i masą grepsów, Ankh: Battle of the Gods ponownie jest pretendentem do tronu przygodówek.

Battle of the Gods zawiera kilka nowych lokacji, między innymi Luxor, stolicę hazardu w starożytnym Egipcie, a nieplanowana wycieczka poprowadzi Assila do odległego, egzotycznego miejsca, gdzie będzie miał do czynienia z całkowicie nieznanymi grupami rdzennej ludności. Nowy Ankh to jeszcze bardziej szczegółowe modele postaci oraz płynniejsze animacje. (źródło: Steam)