Producent: Dreampainters
Wydawca: Kalypso Media Digital
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 12 kwietnia 2013
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Linux, Mac, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Materiały do podstawowej wersji gry Anna – galeriasolucjadyskusjazapisy gry

Anna: Extended Edition to rozszerzona wersja  trójwymiarowej przygodówki  z włoskiego studia Dreampainters. Podstawowa wersja programu, przygotowana na Windowsa i zatytułowana Anna, zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej 16 lipca 2012. W stosunku do niej wersja rozszerzona wprowadza szereg zmian: została przygotowana na Windowsa, Macintosha i Linuxa, zawiera nowe lub ulepszone  lokacje i puzzle, dodatkowe postaci i podkład muzyczny, a ponadto jest dostępna w kilku wersjach językowych (między innymi po polsku) oraz na konsole: Xbox 360 (2014) i PlayStation 3 (2015). Wydana również na płycie.

Polska wersja gry Anna: Extended Edition powstała w zespole Iron Squad przy współpracy z włoskim studiem Dreampainters. Jest to polonizacja oficjalna, co oznacza, że znajdziecie ją w grze jako jeden z ośmiu języków dostępnych do wyboru. Polską wersję Anny można nabyć w systemach cyfrowej dystrybucji typu Steam.

Anna to trójwymiarowa gra przygodowa, której akcja rozgrywa się w niewielkiej wiosce Champoluc, znajdującej się na północy Włoch. Gracz wciela się w rolę nękanego koszmarami mężczyzny, który postanawia odkryć tajemnicę budynku, nawiedzanego przez tytułową Annę. Co ciekawe, fabuła została oparta na prawdziwej legendzie opowiadanej z pokolenia na pokolenie przez mieszkańców wioski. Przedstawiona historia jest zawiła i pełna zwrotów akcji, co potęguje mroczny klimat gry. (źródło: ironsquad.pl)

Cechy gry:

  • scenariusz oparty na starych legendach
  • wprowadzenie systemu stymulującego kondycję psychiczną postaci, wpływającego na nasze postrzeganie świata oraz interakcje z nim
  • 4 lokacje do eksploracji
  • łamigłówki inspirowane mrocznymi rytuałami
  • trzy różne zakończenia uzależnione od decyzji podjętych przez gracza w trakcie gry
  • ścieżka dźwiękowa autorstwa gotyckiej kapeli Chanty

Reedycja: CD-Action 11/2015