Producent: Krams Design
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 2 lipca 2015
Data premiery w Polsce: 16 lutego 2016
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Linux, Mac, Nintendo, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Inspirowana baśniami Andersena i braci Grimm przygodówka z australijskiego studia Krams Design, której pierwsza część pojawiła się 24 września 2012 jako Anna’s Quest Vol. 1: Winfriede’s Tower. Całość trylogii zadebiutowała w lipcu 2015 w wielojęzycznej wersji cyfrowej (polski dodano w późniejszym terminie) na platformach Steam i GOG. W lutym 2016 gra została wydana w Polsce, w serii The New Adventure Collection (wersja pudełkowa od IQ Publishing). Stworzona na Windowsa, Mac OS X i Linuksa. Dostepna również na Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4 (od 30 czerwca 2021).

W grze kierujemy postacią dziewczynki o imieniu Anna, która wraz z dziadkiem mieszka gdzieś pośrodku wielkiego lasu. Gdy jej opiekun zapada na tajemniczą chorobę, Anna wyrusza w świat w poszukiwaniu lekarstwa, jednak wkrótce zostaje porwana i uwięziona przez wiedźmę Winfriedę. W wyniku eksperymentów prowadzonych przez czarownicę dziewczynka nabywa zdolności telekinetycznych i ucieka z więzienia, by kontynuować poszukiwania leku dla dziadka.

Autor Dane Kram w swojej debiutanckiej grze prezentuje świat, który nie jest tak milutki, jak mogłoby się wydawać. Ale Anna jest bardzo miła – czyż nie? Smoki, wiedźmy, trolle… Nikt nie powstrzyma Anny. Robi to, co chce dzięki umiejętnościom telekinezy, niekonwencjonalnemu używaniu narzędzi tortur, odrobinie improwizacji i pomocy przyjaciół. Kontaktuje się ze zmarłymi, odcina dostawę piwa do miejscowej tawerny i wsadza za kratki starsze panie… (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • baśniowa fabuła inspirowana twórczością Andersena i braci Grimm
  • czarny humor
  • rozgrywka skupiona na badaniu otoczenia, rozmowach, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek
  • ścieżka muzyczna – James Flamestar
  • pełny angielski dubbing (Sophie Le Neveu jako Anna, Holly Stevenson jako Winfriede, Nicholas Andrew Louie jako Joringel, Karen Kahler jako narrator)