Producent: Punch Punk Games
Wydawca: Klabater, Whisper Games
Wydawca w Polsce: Klabater, Whisper Games
Data premiery: 27 lutego 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Niewielka, klimatyczna produkcja point-and-click z elementami zręcznościowymi i fabularnymi z warszawskiego studia Punch Punk Games. Gra zadebiutowała w wersji cyfrowej i pudełkowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa. Pojawiła się również na Apple iOS (25 października 2018), Androida (9 listopada 2018) i Nintendo Switch (10 stycznia 2019). Od 5 września 2019 na PlayStation 4 oraz Xbox One jako Apocalipsis: The Tree of the Knowledge of Good and Evil (wraz z dodatkiem One Night in the Woods).

Apocalipsis to gra przygodowa w stylu Samorosta czy Machinarium, w której każda zagadka ma drugie dno. Niesamowita grafika inspirowana XV-wiecznymi rycinami wciągnie Cię w historię o rozstaniu, odkupieniu i końcu świata.

Apocalipsis wcielasz się w Harry’ego, dla którego utrata ukochanej oznacza koniec świata. Teraz musi wyruszyć w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę, by ją odzyskać. Na swojej drodze spotka fantastyczne stwory, które musi pokonać, żeby uwolnić się od dręczących go demonów.

Apocalipsis z XV wiekiem łączy zarówno styl graficzny, jak i sam świat gry, który jest inspirowany Apokalipsą św. Jana i skąpany w średniowiecznej filozofii i wierzeniach. Każde miejsce, które odwiedzisz i każda postać, którą spotkasz w Apocalipsis, wywodzi się z rycin z XV i XVI wieku stworzonych przez takich artystów jak Hans Holbein, Michael Wolgemut czy Albrecht Dürer. To połączenie średniowiecznej sztuki i filozofii z grami wideo wciągnie cię w świat, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś. (źródło: opis producenta)

Cechy gry:

  • fabuła i styl graficzny inspirowany średniowieczem
  • badanie lokacji, zagadki inwentarzowe i logiczne
  • wiele zakończeń
  • Adam Nergal Darski w roli narratora w polskiej i angielskiej wersji językowej
  • ścieżka dźwiękowa – Agim Dżejlili oraz zespół Behemoth

Od 27 sierpnia 2018 dostępny jest płatny DLC zatytułowany Apocalipsis: One Night in the Woods (Windows, Mac OS X), w którym gracz wciela się w postać Zuli, by poznać jej historię.