Producent: Trecision
Wydawca: International Computer Entertainment
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 28 lutego 1997
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: DOS, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z włoskiego studia Tercision, w Polsce znanego przede wszystkim z Zegarmistrza. Gra wydana w wersji płytowej na MS-DOS i PlayStation.

Akcja gry toczy się pod koniec XX wieku. Gdzieś na Oceanie Atlantyckim ginie czteroosobowa ekspedycja archeologiczna profesora Caldwella. Na poszukiwania wyrusza dziennikarz sportowy Richard Kendall. Mężczyzna nie garnie się do tej wyprawy, jednak nie może odmówić szefowi swojej gazety, który nie ma kogo tam wysłać. Udaje się więc na Karaiby, ale to dopiero początek podróży.

Ark of Time to przygoda nawiązująca do tajemnic starożytnych cywilizacji, ich doskonałych wytworów, dla których nie potrafimy znaleźć sensownego zastosowania. Nasza pamięć historyczna sięga wstecz zaledwie kilka tysięcy lat, a przecież życie na Ziemi toczy się już od milionów. Czy nie jest więc możliwe, że naszą cywilizację poprzedzały inne, korzystające z nieznanych nam technologii? Czy społeczeństwa te nie mogły zniknąć wskutek nadzwyczajnych zdarzeń – deszczu meteorytów spadających na naszą planetę, niekontrolowanego rozwoju śmiercionośnego wirusa lub wyczerpujących wojen?

Biorąc pod uwagę te założenia oraz wyniki badań archeologicznych, prezentujemy graczom fascynującą teorię i niezwykłą wizję naszej planety. Pokazujemy zabytki i miejsca związane z najodleglejszą historią. Ark of Time zabierze gracza do najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi: Stonehenge, Ahaggaru, średniowiecznego kościoła i na Wyspę Wielkanocną, by wreszcie odkryć początki Atlantydy! (źródło: archiwalna strona producenta)