Producent: City Interactive
Wydawca: City Interactive
Wydawca w Polsce: City Interactive
Data premiery: 23 lutego 2010
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: detektywistyczna,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Art of Murder: Cards of Destiny to kontynuacja windowsowej serii stworzonej w polskim studio City Interactive. Gra dostępna w wersji płytowej (1 DVD) oraz cyfrowej.

W trzeciej odsłonie serii Nicole Bonnet – alter ego gracza – schwyta seryjnego zabójcę, którego podpisem są karty do gry, zostawiane przy ciałach ofiar. Psychopata informuje naszą agentkę o planowanych zbrodniach, więc możemy wraz z nią spróbować im zapobiec. Podobnie jak w poprzednich częściach gracz ma do zebrania mnóstwo dowodów. Teraz wiele z nich będzie musiał przeanalizować w laboratorium FBI. Tradycyjnie czeka go również przesłuchiwanie świadków i szukanie pomysłowych rozwiązań różnych problemów. Jako nowość pojawia się chowany ekwipunek i elementy zręcznościowe.

Młoda agentka FBI Nicole Bonnet otrzymuje tajemniczą przesyłkę – skomplikowaną łamigłówkę logiczną, która jak się zdaje, jest wiadomością od seryjnego mordercy. To początek szarpiącego nerwy pojedynku umysłów pomiędzy Nicole a zabójcą, który przy ciałach swych ofiar zostawia karty do gry jako swoistą wizytówkę. Na powstrzymanie fali morderstw pozostało niewiele czasu, zaś niepowodzenie może sprawić, że Nicole stanie się jedną z ofiar. Czy uda ci się rozpracować umysł psychopaty, równie skomplikowany jak jego łamigłówki? (źródło: archiwalna strona gry)