Producent: Cryo Interactive Entertainment
Wydawca: Wanadoo Edition, Cryo Interactive Entertainment
Wydawca w Polsce: Cenega
Data premiery: 9 czerwca 2001
Data premiery w Polsce: 28 marca 2002
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantasy, historyczna,
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Druga część przygód Bradwena – rycerza znanego z gry Arthur’s Knights: Rycerze króla Artura. Gra wydana w wersji płytowej (3 CD) na Windowsa.

Artur, Merlin, Morgana, Lancelot, Avalon, bajkowe stworzenia… Cryo umieściło bohaterów legend arturiańskich w realiach ówczesnej epoki i stworzyło dwuczęściową, epicką grę, w której mit nigdy nie odbiega daleko od prawdy… Teraz z dumą przedstawiamy drugą jej część.

W szóstym stuleciu w Anglii ścierały się dwie tradycje – chrześcijańska i celtycka. Walczyły między sobą o supremację na gruzach poromańskiego świata. Ten dualizm wpisano w fabułę gry Arhur’s Knights, w której gracze mogą wziąć udział w wyprawie Bradwena, stając po jednej z dwóch stron. Rozpoczynając grę wybierasz, czy grać rolę chrześcijańskiego rycerza czy też celtyckiego wojownika. Ten wybór decyduje w znaczący sposób o dalszym przebiegu gry, gdyż w tym samym otoczeniu rozgrywają się dwie całkiem różne historie, współistnieją dwa różne światy fantazji i rzeczywistości, dobra i zła, Boga chrześcijan i bóstw Celtów, kawalerii i wróżek.

Umieszczenie legend arturiańskich w historycznym otoczeniu wymagało olbrzymiej pracy badawczej, której wyniki widać nie tylko w samej grze, ale także w dołączonej do gry encyklopedii, opisującej miejsca, ludzi i mity, a jednocześnie podającej fakty dotyczące ówczesnej rzeczywistości. (źródło: cenega.pl)

Cechy gry:

  • fabuła nawiązująca do arturiańskich legend
  • rozgrywka skupiona na badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • możliwość wyboru trybu rozgrywki: jako Bradwen – paladyn lub jako Bradwen – celtycki wojownik
  • proste elementy zręcznościowe; bohater może zginąć
  • wbudowana w program encyklopedia celtyckich legend i opowieści
  • stylizowana ścieżka muzyczna