Producent: Charles University, Czech Academy of Sciences
Wydawca: Charles University, Czech Academy of Sciences
Wydawca w Polsce:
Data premiery: 4 czerwca 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC, Linux, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: FMV, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Narracyjna gra przygodowa przygotowana przez pracowników praskiego Uniwersytetu Karola. Gra zadebiutowała na Windowsa po czesku w 2015 jako Československo 38-89: Atentát (wersja cyfrowa i DVD). Od 31 października 2017 jest dostępna w dystrybucji cyfrowej z angielskimi napisami jako Attentat 1942 (Windows, Macintosh, Linux).

Attentat 1942 to unikalna gra wideo, która opowiada historię hitlerowskiej okupacji z punktu widzenia tych, którzy doświadczyli jej bezpośrednio. Gra opiera się na dialogach z ocalałymi i autentycznych materiałach historycznych. Będziesz rozmawiać z naocznymi świadkami, słuchać wspomnień i poznawać historię swojej rodziny.

Odkrywasz, że twój dziadek został aresztowany przez gestapo wkrótce po zamachu na Reinharda Heydricha, protektora okupowanych przez nazistów Czech i Moraw,  wiodącego architekta Holocaustu. Starasz się dowiedzieć, dlaczego twój dziadek został aresztowany tuż po ataku. Jaka była jego rola w zamachu? Dlaczego nie powiedział o tym swojej rodzinie? Czy jego udział w zamachu dowodzi odwagi czy lekkomyślności?

W Attentat 1942 znajdziesz różne elementy rozgrywki opartej na dialogach: interaktywne komiksy, rzadko spotykane filmy cyfrowe, wymagające mini-gry i wywiady w stylu kinowym, opracowane przez naukowców. (źródło: info producenta)