Producent: BluMiAl Studios
Wydawca: Lexicon Entertainment
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 27 lutego 2007
Data premiery w Polsce: 28 lutego 2008
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: pierwszoosobowa (FPP), grafika 3D,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Aurora: The Secret Within to stworzona we Włoszech przygodówka wydana w wersji płytowej (1 CD) na Windowsa.

Gra w swobodny sposób nawiązuje do zdarzeń z Roswell – małej miejscowości w Nowym Meksyku, gdzie w 1947 miała miejsce zagadkowa katastrofa. Bezpośrednio po niej Amerykanie najpierw podali, że było to rozbicie się niezidentyfikowanego obiektu latającego,  by wkrótce potem zdementować tę informację. Czy szokująca wieść o statku obcych była wpadką wojskowych służb informacyjnych? A może celowym działaniem?

Akcja gry rozpoczyna się w roku 1950. Świat obiegają sensacyjne doniesienia amerykańskiej armii – w pobliżu Roswell rozbił się latający talerz! Pentagonowi zależy, by ludzie żyli w przekonaniu, że na terenie Strefy 51 prowadzone są badania nad ponaddźwiękowymi samolotami oraz technologią obcych. Prawda jest nieco inna. Tajna baza powstała z myślą o sekretnym projekcie o nazwie Aurora. Jego istotę odkryje John Pileggi – prywatny detektyw, w którego postać wcielamy się w grze. Bohater ma się przyjrzeć sprawie zniknięcia lokalnego farmera, ale śledztwo zaprowadzi go do tajemniczej Strefy 51.

Podczas śledztwa odkryje, że wszystko, co było prawdziwe i rzeczywiste, jest niczym innym jak iluzją. Jego świat rozsypuje się na kawałki. Czy detektyw Pileggi zdoła ujawnić niesamowitą prawdę, jaka się kryję za Aurorą? (źródło: www.iqp.pl)

Cechy gry:

  • do zbadania 40 zróżnicowanych lokacji
  • rozgrywka polegająca na zbieraniu przedmiotów i używaniu ich w wyznaczonych miejscach, czytaniu dokumentów i prowadzeniu dialogów
  • elementy zręcznościowo-czasowe – można zginąć
  • możliwość ukończenia gry na kilka sposobów

BluMiAl Studios zaplanowało dalszy ciąg przygód detektywa Pileggi w produkcji zatytułowanej The Dame in Black Case, jednak nigdy nie wyszła on poza wersję demonstracyjną pierwszego epizodu.