Producent: EggNut
Wydawca: Raw Fury
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 8 czerwca 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka w stylu pixel art z międzynarodowego studia EggNut. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa. Dostępna również na PS4 i PS5 oraz konsolę Xbox (od 28 października 2021).

Stawić czoła największemu złu świata – to zadanie nie dla każdego. Potrzeba bystrego umysłu. Heroicznej odwagi. Niepohamowanego pragnienia sprawiedliwości. A ty próbujesz tylko wiązać koniec z końcem. Nie jesteś nikim wyjątkowym. Żadnym bohaterem. Przypadkiem znajdujesz się w sytuacji, z której jedynym wyjściem jest rozwiązanie największej sprawy w twojej karierze. A zatem do dzieła, detektywie.

Backbone to fabularna przygodówka detektywistyczna w stylu post-noir, w której wcielasz się w prywatnego detektywa, szopa Howarda Lotora, i eksplorujesz antyutopijną wersję kanadyjskiego miasta Vancouver w przepięknej oprawie grafiki pikselowej w wysokiej rozdzielczości.

Po latach mało znaczących śledztw, samotnych wieczorów i życia z pustą kieszenią Howard Lotor musi rozwiązać sprawę inną niż wszystkie. Z pozoru banalna, powoli rozwija się w coś nieprawdopodobnie mrocznego i zmusza Howarda do stanięcia przeciwko porządkowi władzy w opresyjnym reżimie miasta.

Backbone to nowoczesne podejście do przygodówek typu „wskaż i kliknij”. Gra zawiera liczne i wielowątkowe dialogi z postaciami, zainspirowane klasyką gatunku cRPG, oraz odkrywanie świata gry z elementami skradania się. Jako Howard będziesz nawiązywać znajomości z rozmaitymi postaciami, przemierzać dzielnice odciętego murem od świata Vancouver, zbierać dowody i wskazówki, rozwiązywać łamigłówki i ukradkiem docierać do celu.

  • Dystopijny świat post-noir. Vancouver w wydaniu Backbone to niebezpieczne i ponure miejsce, jednak nie całkowicie pozbawione nadziei. W tym zimnym i egzystencjalistycznym świecie szczere relacje są niezwykle cenne. Tutaj każdy chce zmienić świat, choć niekoniecznie na lepsze.
  • Piękna grafika. Miasto wygląda jak żywe dzięki połączeniu grafiki pikselowej w wysokiej rozdzielczości oraz trójwymiarowych efektów świetlnych, padającego deszczu, mgły wolumetrycznej i neonowych świateł.
  • Poruszająca wyobraźnię ścieżka dźwiękowa, której nie da się zapomnieć. Oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa Danshina i Arooj Aftab w mistrzowskim stylu tworzy zachwycający i nastrojowy filmowy pejzaż dźwiękowy. To dystopiczny doom jazz, jakiego nie usłyszysz nigdzie indziej. (opis wydawcy)