Producent: Pulse Entertainment
Wydawca: Acclaim Entertainment, Got Game Entertainment
Wydawca w Polsce: CD Projekt, OniGames
Data premiery: 29 lutego 1996
Data premiery w Polsce: 1996
Polska wersja: brak
Platforma: Array
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: Array
Styl graficzny:
Rozygrywka:
Sterowanie:

Opis gry:

Bad Mojo to projekt Vincenta Carrelli i Philla Simona z amerykańskiego studia Pulse Entertainment, zainspirowany opowiadaniem Franza Kafki Przemiana. Gra została premierowo wydana w wersji płytowej na Windowsa i Macintosha.

Bohaterem gry jest entomolog Roger Samms. Chcąc zmienić swoją nędzną egzystencję, mężczyzna decyduje się na kradzież miliona dolarów z korporacji, dla której pracował. Gdy pakuje się, żeby uciec i rozpocząć gdzieś w Meksyku życie na nowo, trafia na tajemniczy medalion. Przedmiot ów ma niezwykłą moc i Roger zostaje zamieniony w karalucha. W grze wcielamy się w owego owada, a naszym zadaniem jest odnalezienie magicznego artefaktu, który pomoże odzyskać bohaterowi jego prawdziwą postać.

Cechy gry:

  • sterowanie klawiszami kursorów
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • fabuła z trzema zakończeniami, łącząca elementy horroru i komedii
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia, pokonywaniu przeszkód stojących na drodze insekta  i unikaniu czyhających na niego pułapek
  • realistyczna, digitalizowana grafika
  • możliwa śmierć bohatera
  • ilustracja muzyczna skomponowana przez grupę Xorcist

Reedycja gry jako Bad Mojo: Redux miała miejsce 10 grudnia 2004 roku. Ulepszona wersja umożliwiła uruchomienie programu w nowszych systemach operacyjnych i jego działanie w wyższych rozdzielczościach. Ponadto wprowadzała system podpowiedzi i kilka bonusów ujawniających kulisy produkcji gry. Jest ona dostępna w dystrybucji cyfrowej od 2014 roku na GOG-u i Steamie.

Wymagania sprzętowe i problemy techniczne:

  • wersja klasyczna – Windows 3.1 / Windows 95, procesor 486 DX2 , karta graficzna SVGA/XGA (640×480), 20 MB HDD
  • wersja Redux – Windows 98 / 2000 / XP, Pentium III 800 MHz, 128 MB pamięci RAM, karta grafiki 16 MB, 50 MB HDD

W Polsce wersja Bad Mojo: Redux pojawiła się 7 listopada 2005, wydana przez OniGames. Była także wznawiana w serii Imperium Gier 7 / 2005 oraz z czasopismem Click! 4 / 2007.