Producent: Pixel Crow
Wydawca: 11 bit studios
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 30 marca 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: symulacja śledztwa,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Retro gra przygodowa z elementami symulacji z polskiego studia Pixel Crow, założonego przez Macieja Miąsika i Adama Kozłowskiego (Reah, Schizm, Sentinel). Gra wydana na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa. Polska premiera to pudełkowe wydanie od Techlandu.

Od 22 stycznia 2019 gra dostępna na Androida i Apple iOS, a od 5 marca 2019 na Nintendo Switch, PS4 i Xone.

Nowy Jork to bardziej bestia niż miasto. Odkryj jego tajemnice, przemierzając najmroczniejsze zaułki jako Jack Kelly – były detektyw wrobiony w morderstwo. Zdegradowany i opuszczony przez bliskich, masz ostatnią szansę, by odkryć prawdę i posprzątać całe to bagno raz na zawsze. Jest tylko jeden problem… Cóż… w zasadzie to jest ich kilka. Twój nowy szef traktuje Cię jak śmiecia, twoja żona to wysysająca pieniądze pijawka z piekła rodem, a lokalna mafia chce zobaczyć twoją głowę na srebrnej tacy.

Nieliniowa fabuła z wieloma zakończeniami! Jesteś niewinny, ale obchodzi to tylko i wyłącznie ciebie. Teraz musisz powycierać się po najgorszych zakamarkach tego miasta, aby dowiedzieć się, kto Cię wrobił. Im więcej brakujących poszlak znajdziesz, tym bliższy będziesz odkrycia prawdy. Uważaj jednak, aby nie nastąpić komuś na odcisk. Pewne sprawy wygodniej po prostu przemilczeć.

Klimat filmów policyjnych z lat 80-tych! Pamiętasz swoich idoli z czwartkowych seriali sensacyjnych? Teraz masz szansę godnie ich zastąpić. Bądź seksowniejszy niż Sonny Crocket i twardszy niż Brudny Harry. Zabłyśnij w towarzystwie ciętą ripostą i żelazną logiką. Jeżeli to nie podziała – pamiętaj, że zawsze można komuś bezceremonialnie skopać tyłek. W końcu to wspaniałe lata osiemdziesiąte!

Żarty, które nie spodobałyby się twojej mamie! Sarkazm, czarny humor i niestosowne dowcipy – wszystko to znajdziesz w naszej grze. Na świecie są tysiące rzeczy, z których można się śmiać i jeszcze więcej takich, z których śmiać się nie powinno, ale kogo to obchodzi? Życie to ciężki kawałek chleba i czasem po prostu trzeba znaleźć sposób, aby spuścić trochę pary. (źródło: opis producenta)

 

Reedycja w serii Polska kolekcja gier indie, 24 listopada 2017, Techland.