Producent: The Brotherhood
Wydawca: The Brotherhood
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 lutego 2020
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, Linux, Mac, Nintendo, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Sterowanie: klawiatura i myszka,

Opis gry:

Przygodówka z południowoafrykańskiego studia The Brotherhood. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Macintosha i Linuksa. W wersji Deluxe Edition zawiera dodatki do gry (cyfrowy art book, soundtrack oraz tapety na pulpit). Dostępna również na PlayStation 4 i Nintendo Switch (od 28 maja 2021).

Beautiful Desolation to izometryczna gra przygodowa 2D umiejscowiona w odległej przyszłości. Eksploruj postapokaliptyczny krajobraz, rozwiązuj zagadki, poznawaj nowych znajomych i narób sobie wpływowych wrogów, prowadź mediacje w konfliktach i walcz o życie, odkrywając sekrety otaczającego Cię świata.

Człowiek o imieniu Mark, któremu kończy się czas, szuka swojego zaginionego brata Dona w odległej, futurystycznej epoce, w której rządzą wysoce zaawansowane technologie, które są zarówno szanowane, jak i krytykowane.

W Twoim otoczeniu znajdują się echa smutnej przeszłości, a także przebłyski mrocznej przyszłości, która będzie następstwem Twoich działań. Przygotuj się na stawienie czoła wielu trudnym wyborom, które będą kształtowały tę krainę jeszcze przez długi czas po zakończeniu Twojej podróży.

Gdy będziesz dokonywać nowych odkryć i brnąć przez spektakularny, inspirowany Afryką krajobraz, mieszkańcy tego świata będą Ci nie tylko pomagali, lecz również przeszkadzali. Negocjuj prawo przejścia z lokalnymi przywódcami, uzdrowicielami i wojownikami, w przeciwnym razie uwikłasz się w walkę z ogromnymi skorpionami, robotami wyposażonymi w rakiety i mnóstwem nanorobotów.

Od prosperujących wiosek po popadające w ruinę miasta, wprawiające w osłupienie lasy i suche jak pieprz dna oceanów, ten dziwny nowy świat posiada bezmiar terenów do odkrycia, które zostały pięknie oddane w izometrycznym rzucie 2D.

Ścieżka dźwiękowa została po mistrzowsku przygotowana przez kompozytora Micka Gordona.

Odszukaj swojego brata i wróć do domu. (opis wydawcy)