Producent: Warm Lamp Games
Wydawca: Alawar Entertainment
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 9 listopada 2016
Data premiery w Polsce: 20 kwietnia 2017
Polska wersja: pełna
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: symulacja śledztwa,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodowa gra z elementami strategii z założonego na Syberii studia Warm Lamp Games. Zadebiutowała bez języka  polskiego w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa (Steam). Polska premiera gry to wydanie pudełkowe od Techlandu. Na Apple iOS oraz Androida gra wyszła 17 maja 2017. Od 16 stycznia 2018 dostępna na PlayStation 4, od 2 lutego 2018 na Xbox One, a od 6 grudnia 2018 na Nintendo Switch.

„Ważniejsze od przetrwania jest zachowanie człowieczeństwa” G.Orwell

Wejdź do dystopijnego, totalitarnego świata i sprawdź, kim naprawdę jesteś. Czy ochraniasz swoich lokatorów, ryzykując swoje życie, czy też potulnie wobec władzy będziesz donosił i skazywał ludzi na cierpienie? A może jesteś umiejętnym graczem i potrafisz zachować równowagę? Wszystko w twoich rękach!

Beholder to gra przygodowa utrzymana w orwellowskim klimacie. Gracz wciela się w zarządcę budynku mieszkalnego, a jego rolą jest umiejętne balansowanie pomiędzy utrzymywaniem komfortu mieszkańców, a kontrolowaniem ich na zawołanie bezwzględnej władzy. Gra charakteryzuje się niezwykłą oprawa graficzną i rozbudowanym gameplayem. Zdobyła wiele nagród i odznaczeń w tym Best in Play na Game Developer Conference oraz GDC Play 2017. (źródło: Techland)

Cechy gry:

  • Oryginalna oprawa graficzna.
  • Dystopijny, mroczny klimat totalitarnego państwa.
  • Ciekawe zadania i intrygujący sposób prowadzenia opowieści