Producent: Artematica Entertainment
Wydawca: Lighthouse Interactive Game Publishing BV, dtp entertainment AG
Wydawca w Polsce: Nicolas Games
Data premiery: 23 lutego 2007
Data premiery w Polsce: 20 listopada 2007
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantastyka, thriller,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka na Windowsa, zaprojektowana przez Sergia Rocco i Jonathana Gervasiego z włoskiego studia Artematica. Gra zadebiutowała w wersji płytowej (3 CD lub 1 DVD), a 20 czerwca 2008 pojawiła się w dystrybucji cyfrowej (GamersGate).

Akcja gry toczy się współcześnie. Jej bohaterem jest mieszkający w Nowym Jorku dziennikarz, Jonathan Danter. Poznajemy go w momencie, gdy otrzymuje nowe zadanie. Ma przeprowadzić w Miami wywiad z wpływowym kardynałem amerykańskiego kościoła katolickiego. Jednak wyjazd na Florydę nie dochodzi do skutku, bo podczas przygotowań do niego Jonathan otrzymuje wiadomość ze Scotland Yardu – by zażegnać niebezpieczeństwo, które grozi jego życiu, musi natychmiast przyjechać do Londynu.

W grze sterujemy trójwymiarowymi postaciami Jonathana Dantera i jego przyjaciółki Katrin McKendal oraz ich współpracownika Damiena. Wraz z nimi prowadzimy w Anglii, Francji i we Włoszech śledztwo w sprawie spisku w Watykanie. Odsłaniamy kulisy intrygi, której korzenie sięgają wieki wstecz, do czasów, gdy Judasz otrzymał trzydzieści srebrników za zdradę Chrystusa. Poruszamy się po szczegółowych, realistycznie zaprojektowanych lokacjach, z których niektóre są odwzorowaniem historycznych obiektów. Szukamy przedmiotów i używamy ich, prowadzimy rozmowy i rozwiązujemy łamigłówki logiczne.

Reedycje:

  • w serii Fabryka Gier, 21 września 2009, Nicolas Games
  • z czasopismem CD-Action 10 / 2009